Ruszyła telewizja branżowa – TV ELAMED

Wydawnictwo ELAMED z Katowic uruchamia innowacyjny projekt telewizji branżowej  TV Elamed. Już teraz najważniejsze informacje z branży w przystępnej formie materiałów wideo!

TV Elamed to przede wszystkim relacje z najważniejszych imprez targowych, prezentacje firm, pokazy najnowocześniejszych technologii, usług i produktów. Szczególnie przydatne w codziennej pracy są filmy szkoleniowe, instruktażowe i poradnikowe, w których wybitni specjaliści prezentują możliwości wykorzystania określonych rozwiązań na podstawie konkretnych przypadków. Uruchomione zostały już dwie telewizje: stomatologiczna – TV TPS i rehabilitacyjna – TV Rehabilitacja. W przygotowaniu są kolejne serwisy.

„Od 17 lat tworzymy czasopisma dla specjalistów z różnych branż. Każda z naszych redakcji doskonale poznała swoje środowisko i odbiorców” – mówi Dyrektor Wydawniczy Monika Siwiec – „Zdajemy sobie sprawę z tego, że Internet odgrywa coraz większą rolę tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych czytelników i  materiały, które do tej pory prezentowaliśmy na łamach czasopism, będziemy dostarczać również w formie wideo. Będzie to z pewnością szczególnie pomocne w przypadku prezentacji poradnikowych, gdzie odbiorca będzie mógł nie tylko przeczytać opis danego przypadku, ale też przyjrzeć się poszczególnym etapom jego wykonywania.”

W uruchomionej już telewizji stomatologicznej – TV TPS http://tvtps.elamed.pl można zobaczyć m.in. relację z największych europejskich targów stomatologicznych IDS w Kolonii, relację z targów Krakdent oraz wręczenia medali Najwyższej Jakości Krakdent 2009. Serwis zawiera również filmy szkoleniowe z zakresu nowoczesnej praktyki stomatologicznej, najnowszych technologii przeprowadzania badań, prezentacje produktów ułatwiających wykonywanie zabiegów, a nawet sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia w gabinecie lekarskim.

TV Rehabilitacja http://tvrehabilitacja.elamed.pl to najnowszy projekt skierowany do środowisk związanych z medycyną fizykalną, fizjoterapią i rehabilitacją. Materiały wideo z udziałem ekspertów mogą zainteresować właścicieli niepublicznych poradni i gabinetów rehabilitacyjnych, dyrektorów publicznych i prywatnych szpitali rehabilitacyjnych, ordynatorów oddziałów rehabilitacyjnych, a także kierowników uzdrowisk i sanatoriów, firm zajmujących się odnową biologiczną, fitness, a także  organizacje niepełnosprawnych. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. relacje z targów REHMED EXPO w Kielcach, wizytówki firm z branży rehabilitacyjnej, a także poradnik „Jak rozmawiać z rannym niesłyszącym”.

Kolejne serwisy pojawią się wkrótce, a zapowiedzi materiałów, które będą w nich prezentowane można już zobaczyć na stronach czasopism Wydawnictwa ELAMED.

Wydawnictwo Elamed od 17 lat działa na rynku czasopism branżowych. W swojej ofercie posiada tytuły zgrupowane w trzech kategoriach: ELAMED Zdrowie, ELAMED Życie i ELAMED Technologie, cieszące się uznaniem czytelników i reklamodawców. Wysoki poziom merytoryczny publikacji zapewnia współpraca z ośrodkami naukowymi i akademickimi. W ramach działalności Wydawnictwa Elamed organizowane są również szkolenia i konferencje, wydawane są książki. Elamed prowadzi również portal internetowy dostarczający specjalistycznej wiedzy – Expertia.pl, a także rozwija dział produkcji filmowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu