POS – obsługa sklepu jednym palcem

IAI-Shop.com POS to zupełnie niespotykany w polskim e-commerce system. Służy do obsługi kasowej sklepu lub hurtowni stacjonarnej. Współpracuje z drukarkami fiskalnymi oraz czytnikami kodów kreskowych, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje zwykłą kasę fiskalną. Aplikacja nie działa jednak jako kolejna licencja programu magazynowo/księgowego, ale działa w oparciu o chmurę usług IAI-Shop.com (ang. cloud computing). Dzięki temu pozwala na automatyczną i prostą integrację rozproszonej sieci sprzedaży ze sklepem internetowym. Dla klientów IAI POS jest całkowicie bezpłatny.

System POS dedykowany jest firmom, które oprócz sklepu internetowego prowadzą również sklep lub sieć sklepów detalicznych. Dzięki temu, że IAI-Shop.com POS nie potrzebuje stałego połączenia do Internetu może być wykorzystywany nawet w tymczasowych puntach sprzedaży (np. na imprezach masowych lub targach). System oparty na mechanizmach plug&play. Wystarczy zainstalować go na komputerze, wpisać dane do logowania do swojego sklepu i POS pobierze wszystkie informacje potrzebne do działania z Internetu. To pozwala na bardzo dużą skalowalność systemu, niskie koszty infrastruktury i obniża koszty wdrożenia i aktualizacji.

„Charakterystyczne dla IAI-Shop.com POS jest to, że umożliwia sprzedaż detaliczną, poprzez ekrany dotykowe. Ekran dotykowy to najwygodniejszy sposób obsługi komputera na zatłoczonej ladzie sklepowej. System można jednak bez problemów zainstalować na dowolnym komputerze Windows, w tym zwykłych PC z myszką i klawiaturą lub laptopach. Możliwe jest również przełączanie się między okienkami, również w czasie pracy programu. IAI-Shop.com POS to pierwszy w Polsce program do prowadzenia sprzedaży detalicznej towarów, zaprojektowany od początku z myślą o interfejsie dotykowym.” – mówi Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.

Obsługa POS jest bardzo intuicyjna. Całość przygotowana jest do pracy z ekranami dotykowymi, a interfejs jest możliwie czytelny i przejrzysty. Dzięki temu z IAI-Shop.com nauka POS obsługi POS dla nowo zatrudnianego pracownika, zajmuje najwyżej parę minut. Bardzo ciekawą funkcją jest komunikacja wewnątrz oddziału firmy jeżeli w sklepie znajduje się więcej niż 1 kasa. System wymienia wtedy natychmiast między kasami wszelkie informacje.

Dzięki temu, że POS działa w oparciu o chmurę, kierownictwo firmy, może przy pomocy przeglądarki na żywo sprawdzać wyniki sprzedaży we wszystkich swoich sklepach, widząc jakie towary, za ile i jacy kasjerzy je sprzedali.

„Cloud computing jest największym wyzwaniem dla firm informatycznych. Dzięki efektom synergii pomiędzy różnymi programami organizacja pracy w firmie może się znacząco poprawić. Programy IAI wymieniają ze sobą informację, dzięki czemu sprzedaż internetowa, detaliczna, hurtowa, w wielu punktach sprzedaży rejestrowana jest na bieżąco. Klienci i obsługa sklepu ma dzięki temu dostęp do zawsze aktualnej oferty asortymentowej.” – wyjaśnia Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.

POS idealnie współpracuje z drukarkami fiskalnymi oraz czytnikami kodów kreskowych zwykle używanymi w sklepach. Ponadto system pozwala na generowanie bardzo ważnych raportów pracy kasjerów z podziałem na osoby.

Dzięki współpracy z Novitus, klienci IAI-Shop.com POS, mogą kupić o 2% taniej całe stanowisko kasowe: komputer z ekranem dotykowym, czytnik kodów kreskowych, drukarkę fiskalną. Program działa jednak w oparciu o środowisko .NET, dzięki czemu można go uruchomić na dowolnym komputerze Windows.

Więcej informacji:

http://www.iai-system.com/pos.phtml

Kontekst informacji, czyli dlaczego to jest ważne:

Z badań Akademii Ekonomicznej w Katowicach wynika, że aż 30 proc. przedsiębiorstw planuje wejście w internetowy biznes w tym roku. Firmy, które chcą pojawić się w sieci, najczęściej planują założenie własnego e-sklepu (prawie co druga spółka). Co piąte przedsiębiorstwo zamierza utworzyć platformę handlu B2B do kontaktów z partnerami handlowymi (źródło Rzeczpospolita). To pokazuje skalę rynku na takie usługi integracyjne – to w większości sklepy, które działają w świecie rzeczywistym, w oparciu o system ERP/MRP. Wszystkie firmy, które rozpoczynają sprzedaż internetową obok detalicznej, będą potrzebowały odpowiednich systemów integrujących e-handel, gospodarkę magazynową i sprzedaż w punktach detalicznych. Tylko IAI rozwija i dostarcza odpowiednią infrastrukturę.

Na mocy podpisanej 30 października 2008r, umowy pomiędzy IAI-System.com sp.j. i Novitus S.A. wszyscy klienci usługi IAI-Shop.com otrzymają 2% rabat na wszystkie produkty oferowane przez firmę Novitus (dawniej Optimus-IC). Więcej szczegółów: http://www.iai-system.com/PR-press-release.phtml?id=1225895032

Ciekawostki techniczne:

System działa jednak o środowisko .NET 3.5  oraz w oparciu o mechanizmy synchronizacji wcześniejszych systemów: Uploader i Bridge.

Wybrane funkcje POS:

 1. Obsługa kasowa sklepu tradycyjnego w oparciu o gospodarkę magazynową IAI-Shop.com
 2. Zastępuje kasę fiskalnej
 3. Automatyczna synchronizacja stanów magazynowych sklepu tradycyjnego i internetowego
 4. Współpraca z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych
 5. Wydruk paragonów i faktur
 6. Generowanie raportów
 7. Przyjmowanie zwrotów
 8. Możliwość obsługi nawet bardzo natężonej sprzedaży
 9. Możliwość instalacji na wielu kasach i w wielu sklepów
 10. Plug&play – łatwa instalacja aplikacji
 11. Pełna automatyzacja wymiany informacji pomiędzy POS, a sklepem IAI-Shop.com
 12. Możliwość czasowej pracy offline
 13. Planowane funkcje w kolejnych wersjach:
 14. Możliwość wykonywania zwrotów
 15. Możliwość drukowania faktur vat i wprowadzania klientów do faktur
 16. Rozbudowana analityka sprzedaży
 17. Dodanie elementów reklamowych tj. loga w górnej części ekranu, grafiki na wydrukach, animacje reklamowe na wyświetlaczach dla klientów
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu