Eurobank ma już 100 placówek franczyzowych

przez | 04/05/2009

W Kartuzach została uruchomiona setna palcówka partnerska eurobanku. Bieżący rok bank planuje zamknąć liczbą 140 oddziałów działających pod szyldem „eurobank partner”.

Pierwszy franczyzowy oddział eurobanku ruszył w marcu 2007 w Kole. Miniony rok bank zamknął liczbą 87 placówek franczyzowych, a do końca tego roku planuje mieć sieć partnerską liczącą 140 takich oddziałów. W systemie partnerskim eurobanku systematycznie rośnie liczba tzw. multifranczyzobiorców – partnerów prowadzących więcej niż jedną placówkę. Obecnie jest ich 26. W najbliższych tygodniach dołączą kolejni.

– Cały czas staramy się, by nasz model franczyzowe był atrakcyjny i dostępnym dla jeszcze większej liczby potencjalnych inwestorów. W tym celu na początku tego roku rozszerzyliśmy o 28 liczbę miast, w których chcemy otworzyć kolejne placówki (obecnie jest to 40 lokalizacji) oraz obniżyliśmy kwotę inwestycji w wyposażenie placówki do ok. 24 tys. zł – wyjaśnia Tomasz Pawłowski, z-ca dyrektora Departamentu Sprzedaży ds. Franczyzy w eurobanku.

Aktualnie placówki franczyzowe eurobanku otwierane są w wyselekcjonowanych miejscowościach o liczbie mieszkańców od 12 tys. do 25 tys. Funkcjonują one pod marką eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji i materiałów marketingowych. Wszystkie produkty i usługi oferowane w placówkach franczyzowych są identyczne jak w tradycyjnych oddziałach eurobanku. Znajdują się wśród nich: kredyty gotówkowe, karty kredytowe i płatnicze, lokaty terminowe, przelewy, fundusze inwestycyjne, kredyty hipoteczne i rachunki ROR. Koszt inwestycji w jednostanowiskową placówkę franczyzową eurobanku to 24 tys. złotych oraz koszty adaptacji lokalu. Bank szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej Agent może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.