DSW i rzeszowska WSIiZ nawiązały współpracę

Dolnośląska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nawiązały współpracę naukową w zakresie Public Relations. Na umowie skorzystają i studenci, i pracownicy obu uczelni.

– Głównymi założeniami umowy jest realizowanie wspólnych projektów badawczych w dziedzinie Public Relations, wymiana doświadczeń dydaktycznych, dotyczących przygotowania specjalistów PR do wejścia na rynek pracy oraz opracowanie standardów kształcenia w tej branży – wyjaśnia dr Piotr Bielawski, kierownik Zakładu PR w DSW.

W planach jest także realizowanie wspólnych przedsięwzięć dydaktycznych, jak warsztaty dla studentów obu uczelni, studia podyplomowe, czy też kursy dla samorządów i biznesu. – Studenci będą mogli skorzystać z wiedzy uznanych ekspertów w branży PR, m.in.: dr. Dariusza Tworzydło – eksperta ds. PR, organizatora corocznego Kongresu Public Relations w Rzeszowie – największej w Polsce ‘imprezy’ w branży PR, red. Wiesława Gałązki – eksperta w zakresie PR politycznego, dr. Wojciecha Małuszyńskiego – specjalisty zajmującego się audytem komunikacyjnym i dr. Marka Zimnaka, prezesa Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” – dodaje dr Bielawski.

Połączone siły uczelnie wykorzystają również do współdziałania z organizacjami branżowymi: z Polskim Stowarzyszeniem Public Relations i Związkiem Firm Public Relations.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu