Canon po poznańskich targach Poligrafia 2009

Podczas targów Poligrafia, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Poznaniu, Canon zaprezentował szereg nowych produktów i rozwiązań profesjonalnych przeznaczonych dla branży poligraficznej.

Zwiedzający mogli zapoznać się z maszynami Canona do cyfrowego druku produkcyjnego – imagePRESS C1+ oraz imagePRESS C7000VP. Swoją polską premierę miał system imagePRESS 1110, przeznaczony dla firmowych działów reprograficznych, punktów druku usługowego oraz rynków produkcji komercyjnej.

W zakresie druku wielkoformatowego Canon zaprezentował dwa plotery: imagePROGRAF 8000S oraz imagePROGRAF 6200. Model iPF8000S to 8-kolorowa drukarka na tusz pigmentowy o szerokości wydruku 44 cale, która jest przeznaczona do produkcji wysokiej jakości materiałów reklamowych. Z kolei ploter iPF6200 został zaprojektowany dla rynku fotograficznego i artystycznego oraz do zastosowań proofingowych.

Zwiedzający mieli okazję poznać najnowsze rozwiązaniem Helix Production Workflow, będące łącznikiem między sieciami druku przez Internet a zakładami produkcyjnymi. Aplikacja ta pozwala na optymalizowanie kosztów druku na żądanie, zwiększenie wartości personalizowanych druków niskonakładowych, zintegrowanie zamówień na wydruki z produkcją oraz efektywne zarządzanie mocno obłożonymi punktami druku.

„Podczas czterech dni targów nasze produktów i rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów. Pomimo kryzysu zaobserwowaliśmy, że partnerzy biznesowi nie boją się inwestować w sprzęt dobrej jakości” – powiedział Robert Bębenek, szef  Działu Sprzedaży Dealerskiej Canon Business Solutions, Canon Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu