TETA – dobre wyniki w pierwszym kwartale

Ponad 50 proc. wzrost przychodów i 40 proc. wzrost zysku operacyjnego to wyniki wrocławskiego producenta oprogramowania w pierwszym kwartale 2009 r.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 21,9 mln zł Grupa Kapitałowa TETA wypracowała w pierwszych trzech miesiącach roku 2009 r. 2,8 mln zł zysku operacyjnego. Dla porównania rok wcześniej było to odpowiednio 14,4 i 2 mln zł. Zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 1,6 mln zł (wzrost o 28%). – Myślę, że nie zawiedliśmy akcjonariuszy. Przy obecnym, bardzo trudnym rynku, uzyskane wyniki nas cieszą. Portfel zamówień, i ciągły wyraźny wzrost zainteresowania naszymi produktami sprawia że z optymizmem patrzymy na 2009 – mówi Jerzy Krawczyk, prezes TETY.

Ubiegły rok upłynął dla TETY pod znakiem porządkowania grupy kapitałowej.  Przypomnijmy, że trafiły do niej specjalizujący się w zarządzaniu wiedzą Pyton Management oraz węgierski integrator VT Soft. W grupie znalazła się też nowopowołana firma TETA HR Center, odpowiedzialna za outsourcing systemów ułatwiających zarządzanie zasobami ludzkim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu