Specjalny pokaz filmu „Wino Truskawkowe”

Już w najbliższy wtorek, 5 maja odbędzie się pokaz specjalny filmu „Wino Truskawkowe” reż. Dariusz Jabłoński – Mediarun.pl patronem.

Realizm magiczny połączony z subtelnym poczuciem humoru w ekranizacji Opowieści galicyjskich Andrzeja Stasiuka, z udziałem znanych polskich i czeskich aktorów: Jiríego Machácka (Samotni), Macieja Stuhra (33 sceny z życia), Mariana Dziędziela (Wesele) i Roberta Więckiewicza (Wszystko będzie dobrze).

Wino truskawkowe to komedia obyczajowa wprowadzająca nas w magiczny świat prawdziwego środka Europy. Miłość, zbrodnia, pokuta są tu naturalnymi składnikami życia, tak jak pory roku.

Główny bohater, Andrzej, porzuca wielkomiejskie życie i przenosi się na galicyjską prowincję, aby tam odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię. Mała mieścina, w jakiej się znalazł, rządzi się swoimi niezmiennymi prawami. Komendant policji od lat jest tu ciągle ten sam, mężczyźni przesiadują w knajpie nad kuflem piwa a w niedzielę wszyscy idą na mszę. Jest też lokalna piękność, Słowaczka Lubica, w której kocha się pół miasteczka, a ona kusi swymi wdziękami niczym Malena z filmu Giuseppe Tornatore.

WINO TRUSKAWKOWE

w kinach od 8 maja  2009
Reżyseria: Dariusz Jabłoński
Scenariusz: Dariusz Jabłoński, Andrzej Stasiuk
W rolach głównych: Zuzana Fialová, Jirí Macháček, Jerzy Radziwiłowicz, Marian Dziędziel, Cezary Kosiński, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz.

„Wino Truskawkowe” – pokaz specjalny
5 maja 2009 r., wtorek, godz. 20:30
kino Muranów (ul. Gen. Andersa 1)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu