Przez kryzys Sun Tower zbudują szybciej

Budowa Sun Tower zostanie zakończona kwartał wcześniej niż zakładano. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do najwyższego w Łodzi budynku mieszkalnego jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Co ciekawe, powodem szybszego oddania mieszkań do użytku ma być kryzys. Inwestor poinformował o tym podczas konferencji prasowej zorganizowanej na dachu wieżowca.

Inwestor zamierza przyśpieszyć zakończenie budowy z kilku powodów. Pierwszy z nich to ceny mieszkań, które drastycznie spadły, o czym w marcu informowali analitycy Real Development. Drugi powód to rosnące oczekiwania klientów. Komputerowe wizualizacje mieszkań, którymi deweloper kusi potencjalnych kupujących już nie wystarczają. Klienci chcą mieć możliwość obejrzenia, poznania i dotknięcia mieszkania, a nawet obejrzenia widoku, jaki roztacza się za oknem.

Wątpliwości klientów przed kupnem mieszkań podsyca też kryzys – boją się czy wybrana przez nich inwestycja zostanie zakończona. To właśnie duże zainteresowanie mieszkaniami spowodowało przyspieszenie prac nad Sun Tower  – 14. piętrowym wieżowcu.

Sun Tower stoi na Bałutach, blisko dwóch kompleksów parkowych i basenu. Mierzy prawie 50 metrów. Na samej górze mieści się pierwszy w Łodzi penthouse z prawdziwego zdarzenia. Jego właściciel będzie miał do dyspozycji 280 metrów kwadratowych za jedyne 2,5 mln zł. Z tarasu tego imponującego mieszkania roztacza się piękny widok na panoramę miasta i dwa pobliskie parki.

Sun Tower to jedyny w Łodzi wieżowiec zaprojektowany na planie koła. Będzie posiadał panoramiczną windę – pierwszą w Łodzi w budynku mieszkalnym. Konstrukcja słupowo – płytowa budynku pozwala na dowolność aranżacji wnętrz. Taka konstrukcja jest droższa od stosowanej w innych inwestycjach, ale o wiele bardziej funkcjonalna dla lokatorów

Inwestor zadbał o wysoki standard wykończenia części wspólnych. Korytarze wykończone są trawertynem, reszta ścian tynkiem strukturalnym, poręcze na klatkach schodowych i wszystkie barierki na balkonach i tarasach ze stali nierdzewnej. Balkony i tarasy wykończone granitem naturalnym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu