Postaw na Zdrowie z serwisem Prywatne Zdrowie

Drugiego kwietnia rozpoczął się wielki konkurs serwisu PrywatneZdrowie.pl, organizowany pod hasłem „Postaw na Zdrowie”. Zabawa potrwa do końca czerwca a biorący w niej udział użytkownicy serwisu mają okazję wygrać jedną z 5000 przygotowanych przez organizatorów nagród oraz powalczyć o główną wygraną -roczny zapas dziecięcych pieluszek.

Zasady konkursu są proste – wystarczy zarejestrować się w serwisie Prywatne Zdrowie i dodać trzy nazwiska do dostępnej w nim bazy lekarzy a także wskazać placówki medyczne, w których przyjmują rekomendowani przez nas specjaliści. Dodanie zaledwie trzech nazwisk jest gwarancją otrzymania nagrody – opaski na rękę z precyzyjnym czujnikiem promieni UV, pozwalającą w prosty sposób skontrolować czy nosząca ją osoba może bez narażania się na niekorzystne działanie promieniowania pozostawać na słońcu.

Misją serwisu Prywatne Zdrowie jest pomaganie wszystkim pacjentom w zdobywaniu sprawdzonej i praktycznej wiedzy na temat ochrony zdrowia oraz pomoc w docieraniu do sprawdzony, rekomendowanych przez innych użytkowników placówek medycznych. Sympatie użytkowników serwis zdobył kilka miesięcy temu, organizując wielki konkurs, w którym nagrodami były elektroniczne termometry. W ten sposób twórcy Prywatnego Zdrowia chcieli pomóc użytkownikom przygotować się do zmiany, jaką było wycofanie termometrów rtęciowych z półek polskich aptek a także dostarczyć im akcesoriów przydatnych w sezonie grypowym.

Głównym celem konkursu „Postaw na Zdrowie” jest zwiększenie wśród użytkowników serwisu świadomości na temat szkodliwości oddziaływania promieni UV na ludzki organizm. Nie przypadkowo na termin rozpoczęcia działań tego typu wybrano kwiecień – w potocznym myśleniu dominuje bowiem przekonanie, że słońce jest niebezpieczne tylko latem, tymczasem na niekorzystne oddziaływanie promieni UVA i UVB wystawieni jesteśmy niemal przez cały rok. Z tego względu szczególnie istotne jest podejmowanie środków zaradczych i dbanie o to, by starannie zabezpieczać się przed negatywnymi skutkami promieniowania przez cały rok.

Naturalnie, na negatywne oddziaływanie słońca szczególnie narażone są małe dzieci. To właśnie z myślą o kontrolowaniu otrzymywanych przez nie dawek promieniowania UV zaprojektowane zostały opaski – nagrody w konkursie „Postaw na Zdrowie”. Młode matki, jako osoby szczególnie zainteresowane kwestiami ochrony zdrowia stanowią liczną grupę użytkowniczek serwisu Prywatne Zdrowie. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, iż udział w nim pozwoli nie tylko otrzymać wygraną, ale i zdobyć wiele praktycznych wskazówek dotyczących postępowania z promieniami UV, które z pewnością przydadzą się w trakcie nadchodzącego lata.

http ://www. prywatnezdrowie.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu