Ingram Micro wzmacnia strategię Second-Source na polskim rynku

Ingram Micro, największy światowy dystrybutor produktów IT, w czasach kryzysu wybiera strategię stabilności i niezawodności w działaniu. Od jesieni zeszłego roku Ingram Micro buduje w Polsce mocną pozycję Drugiego Źródła (ang. Second Source Distributor), jako dodatkowego dostawcy dla sprzedawców IT.

Atrakcyjność tego modelu biznesowego jest szczególnie odczuwalna przez handlowców w trakcie kryzysu, kiedy rośnie potrzeba dywersyfikacji. Z punktu widzenia resellera cenne jest uniezależnienie od jednego tylko dystrybutora  oraz możliwość bardziej elastycznego reagowania i poszerzenia oferowanego portfela produktów względem konkurencji.

Ingram Micro współpracuje z ponad 350 dostawcami, którzy mają w swojej ofercie ponad 48 tysięcy produktów z obszaru IT, telekomunikacji, elektroniki rozrywkowej. Stanowi to najszersze portfolio produktów wśród wszystkich dystrybutorów. „Spośród naszych produktów na polskim rynku największą popularnością cieszą się te, które nie mają cech związanych z konkretnym językiem. Cztery obszary są szczególnie popularne wśród resellerów: podzespoły, produkty sieciowe, akcesoria komputerowe i produkty konsumenckie“ mówi David Dupuy, Senior Manager Export Channel w Ingram Micro.  Dodatkowo firma oferuje nowoczesny sklep online Ingram Micro Superstore, który za minimalną opłatą umożliwia dostęp do olbrzymiego zakresu produktów stanowiąc tym samym przedłużenie magazynu i oferty resellera.

Zadowoleni partnerzy realizujący strategię Second-Source, tacy jak polska firma Gravizz Management, potwierdzają, że Ingram Micro potrafi spełniać życzenia klientów wyjątkowo solidnie. Piotr Adamczyk z Gravizz Management powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Ingram Micro, szczególnie z logistyki i szybkich dostaw do Polski. Mogę powiedzieć, że przywykliśmy już korzystać z usług Ingram Micro, jako naszego dystrybutora „second source,” chętnie wykorzystujemy szerokość oferty jaki firma oferuje. W przeszłości współpracowaliśmy już z polskim oddziałem Ingram Micro i cieszymy się, że firma powróciła znowu na nasz rynek.” Z kolei Piotr Pajdowski, prezes Intelgraf Systems mówi „Bardzo cieszymy się z faktu, że Ingram Micro od niedawna gości już w naszym portfolio. Bardzo cenimy otwartość, pomoc w rozwiązywaniu problemów i dobrą współpracę z Ingram Micro. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z faktu, że Inrgam Micro jest znowu na polskim rynku.

Marcus Adae, wiceprezes ds. Sprzedaży w Ingram Micro dodaje: „W obecnej sytuacji gospodarczej, handlowcy we wszystkich częściach świata, starają się szczególnie mądrze dobierać swoich partnerów biznesowych oraz dbać o to, żeby prowadzony przez nich interes miał solidne wielopunktowe oparcie. Pamiętajmy, że kłopoty lub niewypłacalność partnera w biznesie może potencjalnie stanowić olbrzymie zagrożenie również dla samego handlowca.“ Z tego powodu etyka i zasady w prowadzeniu biznesu stają się szczególnie ważne „Solidny i bezusterkowy towar, uczciwa rynkowa cena i dobra jakość obsługi to są kluczowe punkty stabilnej strategii na czas kryzysu. Pracując z Ingram Micro jako głównym bądź dodatkowym dystrybutorem reseller może zawsze czuć się pewnie“ – dodaje Marcus Adae.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu