Inauguracja Silesia Marathon 2009: konferencja prasowa Stadion Śląski w Chorzowie

28 kwietnia o godz. 11:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca pierwszy śląski bieg uliczny na dystansie maratońskim. Na konferencji mowa była o idei i organizacji Silesia Marathonu oraz imprezach towarzyszących temu wydarzeniu tj: Dni Otwarte Stadionu Śląskiego, rajd Nodic Walking, połmaraton, czy sztafeta dzieci i młodzieży na dystansie maratońskim.

3 maja o godzinie 9:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Premier Jerzy Buzek jako starter da sygnał do biegu. Silesia Marathon ruszy trasą: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Katowice, Nikiszowiec, katowicki Spodek.

Konferencji przewodniczył Adam Pawlicki ze Stadionu  Śląskiego. Głos zabierali: przedstawiciele władz Urzędu Marszałkowskiego, urzędów miast zaangażowanych we współorganizację maratonu, Dyrektor Stadionu Śląskiego oraz Dyrektor Silesia Marathon. Mowa była o zaletach, ale i wyzwaniach współpracy przy organizacji tak medialnego wydarzenia jakim jest Silesia Marathon. Poruszano również kwestie związane z założeniami przedsięwzięcia i wolontariatem.

Organizujemy imprezę, która będzie wydarzeniem nie tylko dla pasjonatów biegania, ale i też dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z bieganiem. Organizując Silesia Marathon stawiamy na sportowe emocje i profesjonalizm w działaniu, dlatego cieszymy się, że idea zorganizowania pierwszego śląskiego biegu spotkała się z tak pozytywnym odzewem ze strony władz województwa, samorządów, liderów opinii publicznej i mediów. – mówi Bohdan Witwicki, Dyrektor Generalny Silesia Marahtonu.

Silesia Marathon to ogromne wyzwanie organizacyjne. Myślę, że połączenie sił pozwoli na zorganizowanie fantastycznego sportowego wydarzenia, którym będzie mógł poszczycić się cały region Jestem przekonany, że  już wkrótce Silesia Marathon wpisze się na stałe w świadomość społeczną, jako bardzo dobrze zorganizowana i bardzo atrakcyjna impreza biegowa.  – dodaje Witwicki.

Silesia Marathon to pierwszy bieg maratoński oficjalnie organizowany na ulicach Śląska. Celem organizatora Silesia Marathon jest nie tylko zorganizowanie wyjątkowego wydarzenia sportowego, ale także popularyzacja samej idei biegania oraz zdrowego trybu życia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu