Zrównoważona technologia Atos Origin wesprze olimpiadę Londyn 2012

Atos Origin, dostawca systemów informatycznych, przygotowuje się do obsługi technologicznej Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Rozgrywki w Wielkiej Brytanii mają być najbardziej zaawansowanymi w historii pod względem koncepcji Green IT i stosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających dostęp do informacji.

Atos Origin, przy współpracy z innymi partnerami technologicznymi oraz Londyńskim Komitetem Organizacyjnym ds. Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (LOCOG), będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania systemów informatycznych w Londynie. Zadaniem firmy jest zaprojektowanie i budowa systemu, zarządzanie partnerami technologicznymi, a także wdrożenie krytycznej infrastruktury IT umożliwiającej natychmiastową dystrybucję wyników rozgrywek. Zintegrowany system informatyczny pozwoli zarządzać grafikiem 250 000 personelu wioski olimpijskiej i dostarczyć całemu światu wyniki rozgrywek w czasie krótszym niż jedna sekunda.

Budowana na potrzeby olimpiady infrastruktura technologiczna wpisana jest w strategię zrównoważonego rozwoju firmy. Atos Origin pracuje obecnie z LOCOG nad ewaluacją stosowania nowych technologii, takich jak wirtualizacja, aby podczas rozgrywek olimpiady Londyn 2012 zużyć jeszcze mniej energii i sprzętu niż w Pekinie. INFO 2012 – intranet Igrzysk Olimpijskich w Londynie – również przyczyni się do oszczędności. Poprzez dostarczanie grafiku rozgrywek i wyników bezpośrednio do komputerów dziennikarzy, uda się zaoszczędzić na drukowaniu papieru, którego w Pekinie zużyto aż siedem milionów arkuszy.

– Olimpiada Londyn 2012 zapoczątkuje szereg innowacji technologicznych, w kwestii poprawy dostępu do informacji i najbardziej „zrównoważonego” wsparcia informatycznego igrzysk w historii.  Po raz pierwszy wdrożymy rozwiązanie, polegające na integracji kanałów RSS – zaprojektowany wspólnie z MKOl olimpijski Data Feed. Mechanizm ten pozwoli użytkownikom na otrzymywanie aktualnych danych wprost ze źródeł. Skonsoliduje on wszystkie kanały danych w jeden, zapewniający bardziej ekologiczną i sprawną obsługę igrzysk – mówi Michèle Hyron, szef zespołu ds. integracji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Podczas olimpiady zostanie zwiększony dostęp do Systemu Informowania Komentatorów spoza wioski olimpijskiej, co umożliwi dziennikarzom dostęp do informacji z biur w swoich krajach, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów i śladu ekologicznego.

Umowa z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) to największy na świecie kontrakt IT na obsługę wydarzenia sportowego, obejmujący Igrzyska Salt Lake City 2002, Ateny 2004, Turyn 2006, zeszłoroczne igrzyska w Pekinie oraz przyszłe: Vancouver 2010 i Londyn 2012. Atos Origin wnosi w organizację igrzysk swoje bogate doświadczenie w dziedzinie konsultingu, integracji systemów, zarządzania działaniami operacyjnymi, bezpieczeństwa IT oraz tworzenia aplikacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu