Sobecka rekordzistką wśród posłanek – 478 interpelacji

Portal iWoman.pl przeanalizował działalność kobiet w polskim Sejmie. Okazało się, że grupa najbardziej pracowitych posłanek rzadko udziela się przed kamerami, czy mikrofonami. I jeszcze jedno: najbardziej twórcze wśród kobiet w Sejmie, bez względu na podziały partyjne, są… nauczycielki!

Najliczniejsze reprezentacje wśród dziesiątki najaktywniejszych posłanek mają dwie największe partie: PO i PiS. Przy czym z tego drugiego ugrupowania pochodzi rekordzistka w całym zestawieniu – Anna Sobecka. Ona nie ma sobie równych w gronie wszystkich 87 posłanek. W różnych sprawach składała interpelację do rządu 478 razy! Z parlamentarnej mównicy występowała zaledwie 59 razy, wynika z analizy portalu iWoman.pl. Niewiele w porównaniu z rekordzistką w tej kategorii – niezrzeszoną Bożeną Kotkowską, która przedstawiła aż 192 mowy. W rankingu posłanek, które najchętniej występowały na parlamentarnej mównicy, największą reprezentację ma Prawo i Sprawiedliwość.

Największy kontroler na Wiejskiej, poseł Anna Sobecka, której partyjny rodowód sięga LPR, często występuje w sprawach rodziny, zdrowia, zapłonienia in vitro, chce też dbać o trzeźwość Polaków i –  jako nauczyciel – walczy o podwyżki dla tej grupy zawodowej. Interesuje ją także infrastruktura drogowa, w tym autostrady. Jako żona wojskowego nie unika pytań o armię. Nie polubiły jej jednak rodziny bezdzietne, gdyż miała zamiar je dodatkowo opodatkować.

W jakich sprawach interpelują posłanki? Od konopi indyjskich po kolory świateł na skrzyżowaniach

Joanna Mucha z PO interpelowała w trakcie swojej pierwszej kadencji 84 razy. Walczyła w obronie rodziców, którzy mają problem z egzekucją alimentów oraz zaatakowała producenta napoju z dodatkiem konopi indyjskich. Nie zgadza się na handel dopalaczami.

Innej nauczycielce w czołówce aktywnych parlamentarzystek – Bożenie Kotkowskiej (niezrzeszonej) możemy wybaczyć jedną z interpelacji w sprawie przywrócenia zielonego światła pulsacyjnego w miejsce obecnego żółtego. To zaledwie jedna interpelacja spośród wszystkich 68 przez nią zgłoszonych, ale z pewnością najciekawsza.

Więcej na ten temat w analizie portalu iWoman.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu