SGI Baltis ponownie laureatem konkursu Platynowe Wiertło

Pierwsza zrealizowana w Warszawie przez SGI Baltis inwestycja zdobyła III nagrodę i tytuł Srebrnego Wiertła w kategorii budownictwo użyteczności publicznej w XIII edycji konkursu organizowanego przez firmę Bosch. Chodzi o biurowiec zlokalizowany przy ul. Czerniakowskiej 100, w którym siedzibę znalazły Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Sąd Okręgowy i Rejonowy.

Niezależne jury, złożone z inżynierów i architektów nagradzało obiekty, które wyróżniają się jakością wykonania, jakością projektowania oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i technologii. Pod uwagę brana była również terminowość realizacji i dobre tempo budowy, a także uwzględnienie rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych. Nagrodę odebrał Grzegorz Kawecki – Wiceprezes Zarządu SGI Baltis podczas uroczystej konferencji, która odbyła się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Czerniakowska Offices to nowoczesny biurowiec zlokalizowany w atrakcyjnym punkcie Warszawy, w dzielnicy Mokotów, przy ulicy Czerniakowskiej. Zaprojektowany został przez znaną pracownię Bartłomieja Biełyszewa.

Budynek łączy proste, eleganckie rozwiązania architektoniczne z funkcjonalnością, wygodą i ergonomią pracy. Znajduje się w nim 7 wind osobowych i 4 klatki schodowe, a także dwukondygnacyjne archiwum podziemne z pełną klimatyzacją i urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo składowanych akt. Ponadto w podziemiach usytuowany jest parking na 190 miejsc, zaś dodatkowo na powierzchni przewidziano jeszcze 35 miejsc postojowych.

Wykończenie budynku gwarantuje jego estetykę i funkcjonalność. Posadzki i ściany hallu na parterze wyłożone są włoskim marmurem, zaś we wszystkich pomieszczeniach na podłogach położono trwałą i elegancką wykładzinę dywanową. Ponadto zastosowano podwieszane sufity z wbudowanym oświetleniem oraz nowoczesne aluminiowe okna.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 21.000 m2. W budynku zastosowano pełne okablowanie strukturalne z połączeniami światłowodowymi piętrowych punktów dystrybucyjnych. Zamontowano także pełną klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji w każdym pomieszczeniu, system sygnalizacji pożaru, kontrolę dostępu do wszystkich pomieszczeń biurowych oraz zintegrowany system zarządzania budynkiem EBI. Ponadto serwerownie wyposażone są poza klimatyzacją w system gaszenia gazem.

Do kluczowych instalacji w budynku, takich jak systemy bezpieczeństwa, serwerownie i windy, energia elektryczna doprowadzana jest przy pomocy dwóch niezależnych linii zasilających.

W budynku swoją siedzibę mają Departamenty Ministerstwa Sprawiedliwości (m.in. Krajowy Rejestr Karny i Centrum Ogólnopolskich Rejestrów Sądowych) oraz Wydziały Gospodarcze Sądu Okręgowego w Warszawie i Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy.

Realizacja inwestycji trwała od kwietnia 2006 do grudnia 2007.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu