Paweł mija renifery i nadaje na blipie

„Po drodze minęliśmy kilka reniferów” – mówi Paweł Urbański, 27-letni niewidomy alpinista-informatyk, który bierze udział w niecodziennej wyprawie na Spitsbergen (Norwegia). „Wieczorami robi się zimno, tak z minus 25 stopni. (…) Byliśmy wczoraj na lodowcu” – mówi Paweł w nagraniach.

Opowieść o dolinie reniferów oraz inne gorące relacje z wyprawy Paweł publikuje w nagraniach dźwiękowych na swoim profilu w serwisie mikroblogowym BLIP.PL http://pawelurbanski.blip.pl

Paweł nagrywa kilkuzdaniowe relacje za pomocą telefonu komórkowego, a te trafiają automatycznie na profil mikroblogu Blip.pl

Paweł wyruszył na Spitsbergen 18 kwietnia.

Korona Ziemi – ja to widzę inaczej… – to autorski projekt Pawła Urbańskiego, mający na celu zdobycie przez niego siedmiu najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach Ziemi, (z Antarktydą włącznie), składających się na tzw. Koronę Ziemi.

Blip.pl to serwis mikroblogowy umożliwiający pisanie (blipowanie) w Internecie krótkich informacji tekstowych do 160 znaków, jak również publikowanie dźwięków, zdjęć i nagrań wideo z telefonów komórkowych – aby opublikować wiadomość wystarczy być w zasięgu sieci GSM lub Internetu. Wiadomość jest wówczas widoczna dla innych „blipowiczów”. Pozwala to na szybkie relacjonowanie w Internecie tego, co robi się w danej chwili.

Profil Pawła na Blipie:

http://pawelurbanski.blip.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu