Nowy TRANS 3.0 przekracza granice

Już na początku maja spółka Logintrans udostępni swoim zagranicznym klientom najnowszą wersję giełdy – TRANS 3.0. Wkrótce klienci z Francji, Niemiec, Czech czy Litwy będą mieli niepowtarzalną możliwość oceny swoich kontrahentów, poznania ryzyka współpracy z danym przedsiębiorcą, czy skorzystania z najtańszej windykacji na rynku.

Nowa wersja TRANS 3.0 wzbogacona o Pakiet Bezpieczna Firma pojawiła się na rynku w połowie lutego br. Dostęp do niej w pierwszej kolejności otrzymali klienci z Polski. Teraz z Pakietu w ramach którego działa m.in. system ocen i komentarzy użytkowników, będą mogli skorzystać także transportowcy z pozostałych krajów Unii Europejskiej, w których giełda TRANS jest obecna. Najszybciej bo już 1 maja z najnowszej wersji giełdy będą mogli korzystać transportowcy z Niemiec.

Nierzetelnym kontrahentom mówimy nie!

Polscy użytkownicy najpopularniejszej w Polsce platformy ładunkowej powoli przyzwyczajają się do widniejących przy nazwie ich firmy ocen i komentarzy klientów, którym zlecili przewóz ładunku. Powszechnego zdziwienia nie budzi także charakterystyczny Index Transrisk, czyli wskaźnik wiarygodności firmy, obliczany na podstawie kilkudziesięciu czynników. Główne z nich to: dane pochodzące z renomowanych wywiadowni gospodarczych (Creditreform i D&B) historia finansowa firmy, obecność na listach dłużników czy ocena dotychczasowych kontrahentów przedsiębiorstwa.

Nowy system bezpieczeństwa giełdy TRANS zwany Pakietem Bezpieczna Firma nie wszystkim przypadł jednak do gustu.

„TRANS 3.0 z systemem bezpieczeństwa największe kontrowersje budzi pośród tych firm, które najprościej mówiąc mają problemy z wypłacalnością – mówi Grzegorz Haładus PR&Communications Manager spółki Logintrans. – To one próbują bojkotować Pakiet, bo wiedzą że wprowadzone przez nas rozwiązania ukrócą ich dotychczasowe praktyki.”

Pakiet Bezpieczna Firma to część projektu budowania najbezpieczniejszej giełdy ładunkowej w Europie, który spółka Logintrans prowadzi od przeszło 3 lat, na który składa się:

  • system ocen i komentarzy użytkowników- podobny do systemów ocen popularnych serwisów aukcyjnych,
  • Index TransRisk czyli wskaźnik wiarygodności płatniczej firm,
  • lista dłużników połączona z giełdą wierzytelności.

Obok Pakietu klienci giełdy mogą skorzystać z takich rozwiązań jak: Rejestr Dłużników Transportowych, czyli baza niesolidnych firm działających w branży TSL, a także program Faktoring dla Transportu, czyli oferta usług finansowych skierowana do użytkowników giełdy.

„Każda firma, która uchyla się od płatności, przeciąga terminy płatności czy w ogóle przestaje płacić, musi liczyć się z tym, że zostanie poddana kilkustopniowemu procesowi oceny jej rzetelności. Począwszy od opinii klientów, które natychmiast będą widoczne na giełdzie, poprzez obniżenie wskaźnika wiarygodności płatniczej firmy, a skończywszy na umieszczeniu na liście dłużników i całkowitej blokadzie dostępu do giełdy” -dodaje Haładus.

TRANS jeszcze bogatszy

Obok systemu bezpieczeństwa zwanego Pakietem Bezpieczna Firma nowa wersja TRANS została wzbogacona o:

  • system automatycznego usuwania nieaktualnych ofert z giełdy,
  • moduł Zmień ofertę (w trakcie rozmowy kontrahenci mogą wybrać dowolną spośród swoich ofert),
  • standardowe opisy do oferty w celu ich automatycznego tłumaczenia,
  • system zapamiętywanie prowadzonych rozmów i powrót do omawianej wcześniej oferty (zakładka „Rozmowy o ofertach”),
  • podpowiedzi dymkowe tzw. hinty w ramach systemu pomocy,

Ulepszono także system pobierania i aktualizacji nowych ofert (w tzw. paczkach), co znacznie przyśpiesza tę operację.

Nową wersję giełdy TRANS można pobrać ze strony: http://www.trans.eu/pl/wolne_ladunki/wolne_pojazdy/testowanie_gieldy.html

Europejska Giełda Transportowa TRANS to największa giełda wolnych ładunków i pojazdów w Europie Środkowo- Wschodniej. Każdego dnia oferuje dostęp do ponad 50 000 ofert wolnych pojazdów i ładunków z całej Europy. Z giełdy korzystają firmy transportowe oraz firmy zlecające wolne ładunki do przewiezienia – firmy spedycyjne, firmy produkcyjne oraz firmy handlowe -aktualnie ponad 120 tys.

Giełda TRANS oferuje szereg rozwiązań weryfikujących rzetelność płatniczą użytkowników takich jak: Pakiet Bezpieczna Firma, Rejestr Dłużników Transportowych czy projekt Faktoring dla Transportu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu