Konkret PR wspiera akcję charytatywną „Podaj Serce”

6 maja 2009 roku o godzinie 20.00 w Sali Kongresowej w Warszawie zakończy się XI edycja niezwykłej akcji pod hasłem „Podaj Serce”, której celem jest pomoc ludziom dotkniętym stwardnieniem rozsianym (SM). Przedsięwzięcie jest projektem charytatywnym, w oprawie medialnej koncertu tancerzom z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego ,,Warszawianka” pomaga Agencja Konkret PR.

Po pierwsze pomagać

,,Warszawianka” to grupa młodych ludzi, studentów i absolwentów różnych kierunków warszawskich uczelni, których łączy pasja do muzyki i tańca. Oprócz zabawy, jaką są dla nich występy, wspólnie pomagają tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W ramach stworzonej przez członków zespołu akcji „Podaj Serce”, wspierają ludzi chorych na stwardnienie rozsiane. Dlaczego właśnie ich?  ,,Bo  to choroba, która dotyka nagle osoby w naszym wieku. Odbierając sprawność, niszczy plany, zmienia całe ich życie”- zgodnie odpowiadają członkowie zespołu. Dlatego „Warszawianka” pragnie im pomóc ofiarowując to, co kocha najbardziej – taniec i śpiew.

Celem akcji ,,Podaj Serce” jest z jednej strony nagłośnienie wśród społeczeństwa problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym, z drugiej zaś pozyskiwanie środków, dzięki którym osoby dotknięte chorobą mogą otrzymać pomoc w postaci sprzętu rehabilitacyjnego i farmaceutyków. Wszystkie działania realizowane są pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które codziennie opiekuje się tysiącami chorych na SM i najlepiej zna ich potrzeby.

W tym roku w pomoc przy organizacji charytatywnego przedsięwzięcia zaangażowała się także Agencja Konkret PR, odpowiedzialna za działania media relations dla projektu. „W akcji „Podaj Serce” naszą uwagę zwróciły dwie rzeczy – szczytny cel przedsięwzięcia oraz ogromne zaangażowanie tancerzy z „Warszawianki”. Z doświadczenia wiemy jak ciężko jest bez pomocy z zewnątrz, pozyskać fundusze dla akcji charytatywnej, dlatego pomyśleliśmy o wsparciu PR-owym dla tej akcji. Głównym celem naszych działań jest oczywiście nagłośnienie koncertu, wspierające sprzedaż biletów. Każda uzyskana w ten sposób złotówka zostanie przekazana na pomoc chorym na stwardnienie rozsiane.  To CSR w czystej postaci – bezinteresowne działanie w szczytnym celu. Chcielibyśmy kontynuować nasze charytatywne działania związane z tę akcją w kolejnych latach, wykorzystując naszą wiedzę  i doświadczenia” – powiedziała Ewa Król-Sawicka, Dyrektor Generalny Agencji Konkret PR.

XI edycja koncertu dobrych serc

Działania realizowane przez młodzieży z ZPiT UW ,,Warszawianka” nieprzerwanie od jedenastu lat kończą się koncertem galowym na rzecz chorych, do którego co roku włączają się także przyjaciele zespołu. Podczas dziesięciu edycji „Podaj Serce” w koncertach udział wzięli m.in. Justyna Steczkowska, Marian Opania, Marcin Daniec, Paweł Deląg oraz Andrzej Bator.

Tegoroczny, jedenasty już koncert wieńczący akcję „Podaj Serce” odbędzie się 6 maja 2009 roku  o godz. 20:00 w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Na widzów czeka niepowtarzalny pokaz folklorystyczny, w wykonaniu jednego z najlepszych polskich zespołów folklorystycznych – Zespołu Pieśni i Tańca UW Warszawianka. Ponad 150 młodych i utalentowanych artystów-tancerzy zaprezentuje wspaniałe, oparte na polskiej tradycji choreografie idealnie współgrające z przepięknie wykonywaną na żywo polską muzyką. Jak co roku wydarzenie poprowadzi Tomasz Kammel, znany prezenter telewizyjny i wieloletni przyjaciel Zespołu. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Stwardnienie rozsiane (SM) jest postępującą, nieuleczalną chorobą centralnego układu nerwowego. Szacuje się, że choruje na nią około 2,5 mln osób na świecie i około 50-60 tys. osób w Polsce. Choroba dotyka zazwyczaj osoby młode, między 20 a 40 rokiem życia, choć spotyka się też przypadki wystąpienia jej objawów u dzieci. Dwóch na trzech chorych to kobiety. Nie wiadomo,  co wywołuje stwardnienie rozsiane, wiadomo natomiast, że schorzenie na zawsze zmienia życie chorych. Stwardnienie rozsiane jest bowiem postępującą chorobą układu nerwowego, która powoduje stopniowe niszczenie mieliny, ochronnej warstwy pokrywającej włókna nerwowe. Zapalenie i utrata mieliny powoduje brak ciągłości w przewodzeniu impulsów nerwowych, upośledzając wiele funkcji organizmu. Nie ma leku mogącego wyleczyć chorobę, są za to leki modyfikujące jej przebieg. Dzięki nim wiele z symptomów SM może być skutecznie leczonych, umożliwiając chorym w miarę normalne życie.

Bilety w cenie 30, 40 i 50 PLN dostępne są za pośrednictwem portalu www.e-bilet.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu