Extreme Networks z ReachNXT zapewnia łatwość obsługi i kontrolę zewnętrznych brzegów sieci LAN

Veracomp, wyłączny dystrybutor urządzeń Extreme Networks w Polsce, informuje, że producent wprowadził na rynek moduł rozszerzający porty ReachNXT oraz system zarządzania sieciami EPICenter, które ułatwiają proces wdrażania i zarządzania aż do zewnętrznych brzegów sieci LAN. 8-portowy ReachNXT 100-8t oraz system EPICenter® 7.0 zapewniają spójną łączność przewodową w dużych sieciach klasy korporacyjnej i pozwalają kontrolować ich działanie w najdalszych częściach firmy.

Zarówno administratorzy, jak i użytkownicy korporacyjni spotykają się z takimi samymi problemami w przypadku konieczności zapewnienia łączności przewodowej Ethernet w pokojach konferencyjnych, obszarach przeznaczonych dla gości oraz innych tego typu pomieszczeniach, w których łączność sieciowa jest często ograniczona lub ma charakter tymczasowy. Nowy moduł rozszerzający porty ReachNXT Enterprise, w połączeniu z udoskonalonym pakietem zarządzania EPICenter – zapewnia pełną widoczność i kontrolę całej sieci. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników oczekujących niezawodnych i bezpiecznych połączeń w standardzie Ethernet; a także dla administratorów wymagających funkcjonalności poza węzłami dystrybucji, spójnych z pozostałą częścią sieci LAN.

Moduł ReachNXT 100-8t jest adresowany dla sieci lokalnych eksploatowanych przez duże firmy. Urządzenie, które można łatwo wdrożyć i monitorować, gwarantuje bezproblemową łączność w standardzie Fast Ethernet z komputerami stacjonarnymi lub przenośnymi, dzięki zgodności systemu operacyjnego ExtremeXOS® z sieciami dostępowymi. W przeciwieństwie do niezarządzanych przełączników 8-portowych, moduł ReachNXT jest widoczny w systemie EPICenter poprzez przełącznik ExtremeXOS.

Moduł ReachNXT 100-8t jest pierwszym modelem z rodziny urządzeń klasy korporacyjnej. Zawiera 8 portów 10/100Base-T oraz zintegrowany port łącza nadrzędnego 1000M (1000Base-T / 1000Base-X SFP). Dzięki wbudowanemu portowi SFP, moduł Reach-NXT 100-8t może również być stosowany jako wygodny konwerter (światłowód / kabel miedziany) rozszerzający zasięg sieci. Urządzenie ReachNXT 100-8t można zasilać przy pomocy przełącznika ExtremeXOS (PoE) lub zewnętrznego zasilacza prądu zmiennego. Wersja 1000Base X SFP jest zasilana za pomocą zasilacza zewnętrznego.

EPICenter 7.0

EPICenter jest skalowalnym system zarządzania sieciami, który ułatwia konfigurowanie, wykrywanie i usuwanie usterek oraz monitorowanie stanu sieci IP. System EPICenter 7.0 oferuje nową mapę topologii sieci, zapewniającą kompleksową wizualizację usług sieciowych, takich jak: VLAN, vMAN oraz protokół EAPS, co z kolei pozwala na skuteczne monitorowanie usług oraz wykrywanie i usuwanie usterek. Ponadto, oferowane przez system EPICenter udoskonalone skrypty, a także w pełni dostosowywalny język programowania – umożliwiają zautomatyzowane wdrażanie oraz konserwację urządzeń i usług sieciowych. System EPICenter 7.0 oferuje nowy wygląd i styl pracy, poprzez zastosowanie intuicyjnego, łatwego w użyciu interfejsu graficznego, dzięki któremu monitorowanie i kontrolowanie sieci jest bardziej skuteczne.

W celu łatwiejszego wdrożenia systemu EPICenter, udostępniono nowy podstawowy poziom licencji, przeznaczony dla mniejszych instalacji sieciowych. Funkcje spotykane do tej pory wyłącznie w zaawansowanych licencjach aktualizacyjnych firmy Extreme Networks, są obecnie oferowane we wszystkich licencjach EPICenter, zapewniając w ten sposób spójny zestaw funkcji w całej linii produktów.

Moduł ReachNXT 100-8t oraz system EPICenter 7.0 można kupić w Veracomp od 310$ . W cenach listowych za ReachNXT 100-8t i od 3147$ za EPICenter w cenach SRP netto.

Urządzenia objęto dożywotnią gwarancją (1 rok na moduły zasilające).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu