Coraz więcej tras na www.pksbilety.pl

Z elektronicznym biletem, kupionym przez portal należący do Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Warszawie, można już dojechać niemal do każdej miejscowości w Polsce.

PPKS w Warszawie rozszerzyło możliwość zakupu biletów przez www.pksbilety.pl o kolejne połączenia. Jest to wynikiem umów podpisanych z 17 PKS-ami, ich oferta została włączona do Internetowego Systemu Sprzedaży Biletów. Pasażerowie mają teraz do wyboru ponad 250 tras, na które mogą kupić bilet on-line. Przedsiębiorstwo prowadzi rozmowy z kolejnymi PKS-ami.

System internetowej sprzedaży biletów działa od listopada 2008 r. i jest pierwszym tego typu rozwiązaniem wśród przewoźników autobusowych. PPKS w Warszawie odnotowuje z miesiąca na miesiąc kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży poprzez ten kanał. Łącznie ma już ponad 2.000 zarejestrowanych użytkowników, ponad 5.000 osób dziennie odwiedza stronę www, a od momentu uruchomienia www.pksbilety.pl odwiedziło ją ponad 100.000 unikalnych użytkowników.

Coraz większe zainteresowanie zakupem biletów przez internet skłania nas do przyspieszenia działań nad wprowadzeniem takiej możliwości także w przypadku biletów miesięcznych na przewozach podmiejskich – mówi Piotr Grzegorczyk, dyrektor PPKS w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu