„Black&White Obsession Luxury Show” – pokaz Ewy Minge

Ewa Minge –  najbardziej kontrowersyjna polska projektantka, 22 kwietnia 2009 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, na ponad 70-metrowym wybiegu zaprezentowała swoją najnowszą, wiosenno-letnią kolekcję w trzech odsłonach – Pret-a-Porter, Couture oraz po raz pierwszy na wybiegu – ekstrawaganckie suknie ślubne.

Motywem przewodnim pokazu były monochromatyczne kolory – czarny i biały. Ewa Minge pokazała jak umiejętne łączenie tych dwóch, jakże oczywistych barw podkreśla kobiecość, nadaje blask i wcale nie musi być nudne. Kolekcja do noszenia na co dzień składała się z kilku wcieleń ulubionej wielu kobiet – letniej sukienki, wiązanych w talii spódnic i asymetrycznie drapowanych bluzek z  nadrukami. Na wybiegu przeważały geometryczne wzory w pasy lub w duże grochy, klasyczne a zarazem oryginalne kroje, choć widać było ekstrawagancje z jakiej znana jest projektantka. Kolekcja Couture miała już swoją premierę podczas styczniowego Tygodnia Mody Paris Haute Couture, gdzie wiele gwiazd światowego formatu, na czele z Ivaną Trump zachwyciło się propozycjami Polki. Suknie ślubne proponowane przez Ewę Minge oscylują wokół awangardy (np. ślubny kombinezon), poprzez klasykę – proste i kobiece, aż po barokowy przepych. Dla tych najodważniejszych projektantka przygotowała coś naprawdę niepowtarzalnego – czarną, bogato zdobioną kreację. Uzupełnieniem kolekcji sukien ślubnych były nietuzinkowe, minimalistyczne, specyficznie wiązane welony. Na wybiegu zaprezentowane zostały rajstopy firmy Adrian, która rozpoczyna współprace z projektantką. Buty użyczone do pokazu pochodzą z najnowszej kolekcji firmy Palazzo. Strojom towarzyszyła również biżuteria Lemoniq by Eva Minge, wykonana ze szlachetnych i oryginalnych materiałów: nietypowego kształtu masy perłowej formowanej na drewnie, porcelany o wysokim połysku, kryształów i srebra. Romby, kule i fantazyjne ozdoby podkreślały charakter kreacji.

Paryska kolekcja Couture oraz premierowa kolekcja sukni ślubnych to zapowiedź otwarcia na jesieni tego roku, nowego Atelier Mody Ślubnej & Couture, które będzie się mieścić w sercu Poznania, na Starym Rynku. Będzie to miejsce, w którym moda spotka się ze sztuką, jedyne w swoim rodzaju – wyjątkowe, luksusowe i stylowe atelier.

Podobnie jak kolekcja tak i cały anturaż wydarzenia to czerń i biel. Najdłuższy w Polsce, czarno biały wybieg to uroczysta inauguracja stworzenia kolekcji Classen by Eva Minge i rozpoczęcia współpracy projektantki z firmą Classen, znaną w Europie firmą produkującą najwyższej jakości podłogi. Deweloper JW. Construction pokazał wzorcowe mieszkanie w barwach dominujących tego wieczoru. W kolorystyczną konwencje całego wydarzenia wpisała się również linia Livingroom by Mebelplast, przygotowując na tę okazję dwie mega sofy, których łączna długość wyniosła 140 m. Do wyprodukowania sof producent, firma Mebelplast, która od dwóch lat ściśle współpracuje z projektantką, zużyła 362 metry bieżące skóry ekologicznej oraz ponad 23 kilometry nici!  Moda to nie tylko stroje ale również technologia i styl. Tego wieczoru połączenie ekstrawagancji Ewy Minge i najnowszych technologii Firmy LG przeniesiono na wybieg. Modelki oprócz kreacji prezentowały także innowacyjne telefony tej marki. Dealer Land Rover pokazał lśniące czarne i białe auta Range Rover Sport. Wyśmienity catering przygotowała ekskluzywna restauracja Rondo Royal, wspólnie z alkoholem Smirnoff Black oraz whisky Glengoyne.

Goście zgodnie z konwencją imprezy przybyli ubrani w barwy wieczoru. Wśród gwiazd, które błyszczały w czerni i bieli, zauważyć można było między innymi: Kasię Skrzynecką z partnerem Marcinem Łopuckim, Mariusza Czerkawskiego z żoną Emilią Raczyńską, Małgorzatę Teodorską z partnerem Krystianem Zielińskim, Jakuba Przebindowskiego z Martyną Kliszewską, Aidę i Adama Przybysz, Dominikę Gawendę z Pawłem Rurak-Sokal, Katarzynę Frank-Niemczycką, Laurę Łącz, Agnieszkę Szulim, Elizabeth Dudę, Annę Samusionek, Agnieszkę Popielewicz, Izabelę Trojanowską, Hannę Bakułę, Zofię Czarnecką, Annę Korcz, Żorę Koroliow’a, Karola Strasburger’a czy Marka Włodarczyka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu