Oracle prezentuje rozwiązanie Oracle Enterprise Taxation Management 2.2.0

przez | 28/04/2009

Firma Oracle poinformowała o udostępnieniu pakietu Oracle Enterprise Taxation Management 2.2.0, najnowszej wersji rozwiązania do obsługi procesów podatkowych, które pozwala organom podatkowym optymalizować procesy pobierania należności. Aplikacja pozwala urzędom skarbowym optymalizować wszystkie aspekty procesu pobierania należności i szybko reagować na zmiany w przepisach podatkowych.

Urzędy skarbowe starają się uzyskać jak najlepszy wgląd w działania podatników, usprawnić pobieranie należności, kontrolować działanie obsługi podatników i dostosowywać się do ciągłych zmian w przepisach podatkowych. Zapewnienie poprawności i efektywności działań w zakresie administrowania podatkami jest dla nich nieustannym wyzwaniem. Oprogramowanie Oracle Enterprise Taxation Management 2.2.0 oferuje urzędom skarbowym zintegrowane rozwiązanie do wprowadzania bieżących usprawnień funkcjonalnych, a jednocześnie zapewnia możliwości dostosowywania, które pozwolą sprostać przyszłym wymaganiom.

Nowa wersja oprogramowania Oracle Enterprise Taxation Management oferuje gotowe podstawowe funkcje obsługi systemu podatkowego: rejestracji, przetwarzania formularzy określania kar i odsetek, a przy tym umożliwia szybkie i bezpieczne ich wdrażanie.

Ponadto nowa wersja produktu zawiera zaawansowane funkcje obliczania wysokości podatków, które umożliwiają dokonywanie skomplikowanych obliczeń na podstawie wielu konfigurowalnych kryteriów. Przykładowo, aplikacja oferuje urzędom skarbowym narzędzia obsługujące obliczanie kar, odsetek i opłat przy minimalnej potrzebie konfigurowania, co poprawia efektywność urzędów.

Najważniejsze cechy produktu Oracle Enterprise Taxation Management

Aplikacja Oracle Enterprise Taxation Management zapewnia urzędom skarbowym zintegrowaną architekturę danych o podatkach, która umożliwia spójne organizowanie informacji historycznych o poszczególnych elementach we wszystkich obszarach systemu podatkowego.

Aplikacja Oracle Enterprise Taxation Management jest oparta na platformie Java Enterprise (J2EE) i branżowych standardach architektury SOA, co zapewnia urzędom skarbowym większą elastyczność i perspektywę długoterminowej funkcjonalności produktu.

„Staramy się dostarczyć urzędom podatkowym elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni im efektywność w warunkach stale zmieniających się przepisów. Rozwiązanie Oracle Enterprise Taxation Management 2.2.0 dowodzi, że urzędy skarbowe nie potrzebują kosztownych systemów tworzonych od podstaw na zamówienie. Zastosowana w nim standardowa platforma i wbudowane funkcje integrowania umożliwiają łatwą konfigurację i pozwalają sprostać nietypowym wymaganiom, a także gwarantują, że aplikacja będzie zaspokajać potrzeby urzędów skarbowych obecnie i w przyszłości” — powiedział John Andrus, wiceprezes i dyrektor generalny w dziale systemów podatkowych w firmie Oracle.