Sezon lotniczy na Mazurach rozpoczyna się na wojskowo

„Lotnicza Majówka z Wojskiem 2009 – Prolog” to wydarzenie inaugurujące sezon imprez lotniczych na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. W tym roku 1 maja będzie można zobaczyć m.in. pokazy grupy specjalnej Straży Granicznej z wykorzystaniem śmigłowca Mi-2. W tym roku „Wojskową Majówkę” dedykujemy Straży Granicznej  w ramach obchodów 18-stej rocznicy jej utworzenia.

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej i Centrum Szkoleń SG przeprowadzą ćwiczenia z zastosowaniem technik wysokościowych, w tym desant, zjazdy na linach i podejmowanie osób z terenu. Wcześniej Wojskową Majówkę zainaugurują uroczystości związane z uczczeniem pamięci lotników – ofiar katastrofy samolotu Casa C-295. W programie znalazły się również pokazy musztry paradnej i walki wręcz oraz koncert orkiestry wojskowej. W scenerii mazurskiego lotniska i w otoczeniu sprzętu wojskowego przeprowadzone zostaną zawody strzeleckie, zawody w kierowaniu samochodami UAZ oraz biegi z przeszkodami i na orientację.

Nie zabraknie również pokazów skoków spadochronowych, specjalnych pokazów jazdy żaglowozem oraz, dla chętnych, możliwości zobaczenia Mazur z pokładu zabytkowych samolotów. Najmłodsi uczestnicy Majówki będą mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych i konkursie plastycznym. Na gości czeka poczęstunek z kuchni polowej, a artystyczno-wojskowym akcentem będzie wieczór przy żołnierskiej balladzie. Wstęp na imprezę jest wolny.

Lotnicza Majówka z Wojskiem jest zapowiedzią sezonu imprez, w czasie których niebo nad Mazurami zmienia się w arenę dla pokazów lotniczych. Największego zagęszczenia atrakcji można spodziewać się 1 i 2 sierpnia, w trakcie „Festynu Lotniczego Mazury 2009”, który odbędzie się jednocześnie na lotnisku w Wilamowie oraz nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Nowością w tym roku jest „Euroregionalny – Międzynarodowy Rajd Lotniczy po Lądowiskach Warmii i Mazur”, promujący lotnictwo w regionie. Aktualności można śledzić w serwisie lotniska www.lotniskoketrzyn.pl oraz na stronie Festynu Lotniczego Mazury 2009 www.festynlotniczy.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu