Po 30.000 EURO dla wrocławskich wizjonerów od IncuBIT.pl

24 kwietnia w sali kongresowej D10 w budynku D20 Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczysta inauguracja wrocławskiej działalności Akademickiej Sieci Innowacji i Przedsiębiorczości IncuBIT.pl.

Młodzi innowacyjni przedsiębiorcy chcący tworzyć nowe rozwiązania technologiczne nie muszą już obawiać się o brak funduszy na rozpoczęcie działalności. Aż 60 pomysłodawców może uzyskać finansowanie od 30 000 EURO na realizację własnego pomysłu innowacyjnej technologii do 200 000 EURO dla całości przedsięwzięcia! Taką możliwość daje projekt IncuBIT.pl, który w ubiegły piątek zainicjował swoją działalność we Wrocławiu.

W spotkaniu IncuBITu uczestniczyli przedsiębiorcy, inwestorzy, młodzi adepci biznesu, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz liczne grono zainteresowanych działalnością inkubatora.

W pierwszej części konferencji 3 zespoły potencjalnych beneficjentów z regionu Dolnego Śląska zaprezentowały projekty na innowacyjną technologię lub usługę z obszaru Games and Multimedia World, które były na bieżąco oceniane przez Komitet Sterujący IncuBIT.pl.

Druga część wrocławskiej inauguracji rozpoczęła się przedstawieniem koncepcji działania inkubatora. Następnie wygłoszone zostały prezentacje zaproszonych gości: Andrzeja Jasinieckiego z Digital Avenue S.A., Marka Wylona z Ganymede, Jarosława Syrylaka z Eeezee-products, Tomasza Laśniaka z HTC oraz Tomasza Popówa z XOFTO.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie gości specjalnych – Kaspara Trüstedta oraz Carstena Müllera z Extrajetzt Interactiv z Niemiec. Zebrani w sali Politechniki Wrocławskiej „uzależnieni od innowacji” brali czynny udział zarówno w dyskusjach kończących wykłady jak i w panelu dyskusyjnym, który zakończył wrocławską inaugurację działalności IncuBIT.pl.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania projektu IncuBIT.pl.. To już trzeci duży ośrodek akademicki, w którym zainaugurowaliśmy naszą działalność, co spotkało się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony lokalnej społeczności – zarówno akademickiej jak i biznesowej. Projekty przedstawione we Wrocławiu przez pomysłodawców z Górnego Śląską pokazały, jak duży potencjał drzemie w tym regionie, który nieprzypadkowo nazywany jest „Polską Doliną Krzemową. Serdecznie zapraszamy wszystkich ‘uzależnionych od innowacji’ do współpracy! 30 000 Euro czeka na największych wizjonerów!” – powiedział dr Jarosław Plichta, Dyrektor IncuBIT.pl.

Masz pomysł na innowacyjną technologię lub usługę? Zgłoś się do IncuBIT.pl po 30 000 EURO na jego realizację!

Więcej informacji na: www.incubit.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu