Pierwszy Country Manager Citrix Systems w Polsce

Firma Citrix Systems powołała Artura Cyganka na stanowisko Country Managera w polskim oddziale firmy. Będzie on koordynował wszelkie działania sprzedażowe rozwiązań Citrix Systems, wsparcie partnerów i kanału dystrybucyjnego oraz dbał o rozwój lokalnego rynku. Jest również osobą upoważnioną do kontaktów z polską prasą.

Polska to dla Citrix Systems drugi najistotniejszy rynek w całej Europie Wschodniej. W ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost przychodów na poziomie 56 procent, co niewątpliwie było jednym z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się powołać country managera odpowiedzialnego za ten rynek” – powiedział Karl-Heinz Warum, Senior Area Vice President Central Europe w Citrix Systems. „Wierzymy, że powierzenie tego stanowiska osobie od lat bezpośrednio związanej z polskim rynkiem umożliwi nam jeszcze lepsze zrozumienie potrzeb naszych polskich klientów jak również pozwoli nam na jeszcze szerszą współpracę z naszymi polskimi partnerami oraz dystrybutorami”.

Artur Cyganek posiada wieloletnie doświadczenie w branży informatycznej. Swoją karierę zawodową rozpoczął w spółce Uninetix, zajmującej się produkcją oprogramowania, integracją IT oraz szkoleniami informatycznymi.

Z Citrix Systems związany od 2000 roku, początkowo jako Reseller Manager, odpowiedzialny za zarządzanie procesem sprzedaży rozwiązań Citrksa poprzez kanał partnerski w Polsce i krajach bałtyckich, później w całej Europie Wschodniej. W ciągu ostatnich czterech lat zarządzał procesem sprzedaży wśród dystrybutorów w Europie Wschodniej oraz był odpowiedzialny za szkolenia, pomoc w budowaniu kanału partnerskiego i kreowanie lokalnych rynków.

Artur Cyganek ukończył studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Elektroniki o specjalności „Telekomunikacja – sieci komputerowe”. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej im. O. Langego we Wrocławiu na kierunku „Zarządzanie Firmą w Gospodarce Rynkowej”. Jest żonaty. Ma 41 lat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu