MIS wprowadza nowe rozwiązania

Firma MIS S.A., jeden z wiodących na polskim rynku dostawców oprogramowania wspierającego zarządzanie w firmach, planuje wprowadzić do swojej oferty aplikacje wykonane w technologii Microsoft. – To wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku – tłumaczy Marcel Kasprzak, prezes firmy.

Powstała prawie siedemnaście lat temu spółka MIS S.A. do tej pory korzystała z technologii innego potentata branży IT – firmy IBM. – Kiedy w połowie lat 90. nawiązaliśmy współpracę z IBM, byliśmy pionierami w Polsce i przecieraliśmy szlaki innym. Teraz przyszedł czas na kolejny etap w naszym rozwoju – mówi Marcel Kasprzak, prezes MIS. Decyzja wynika z analizowanych przez firmę trendów rynkowych i zmian, jakie następują w oczekiwaniach klientów. – Teraz jako MIS jesteśmy w takim momencie, w którym kwestię technologii traktujemy drugorzędnie. Dostarczamy klientom rozwiązania odpowiadające ich potrzebom i rozwiązujące ich problemy, a to, w jakiej technologii są one wykonane, nie ma znaczenia – tłumaczy prezes MIS-a.

Wzbogacenie oferowanych rozwiązań o te wykonane w technologii Microsoft nie oznacza oczywiście końca współpracy MIS-a z IBM. Wręcz przeciwnie – dla firmy to szansa na pozyskanie nowych grup klientów. – Technologie Microsoft są obecnie bardzo popularne. Oferowane przez nas rozwiązania mogą być więc teraz oparte na bazie systemów jednych z najbardziej liczących się koncernów IT na świecie – IBM i Microsoft – podkreśla Marcel Kasprzak.

Potwierdzeniem wysokich kompetencji pracowników MIS-a są odpowiednie certyfikaty, których konsultanci spółki mają ponad siedemdziesiąt. Są wśród nich m.in. zdobyte niedawno tytuły Microsoft Certified Technology Specialist w technologii Microsoft Office SharePoint Server 2007 z zakresu tworzenia rozbudowanych aplikacji na bazie wspomnianego systemu (Aplication Development) oraz uzyskane wcześniej dyplomy IBM z zakresu programowania, wdrażania i implementacji aplikacji Lotus Notes and Domino (IBM Certified Application Developer- Lotus Notes and Domino, IBM Certified System Administrator – Lotus Notes and Domino) i WebSphere Portal.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu