mBankowcy na podium

przez | 28/04/2009

W środę, 22 kwietnia br. odbył się ostatni etap strategicznej gry symulacyjnej VISA Challenge 2009. Zwycięzcą, ogłoszonym w piątek 24 kwietnia br. na zakończeniu międzynarodowej konferencji VISA Insights, została ekipa mBanku, w skład której wchodzili eksperci i specjaliści na co dzień zajmujący się systemem informatycznym (Tomasz Pabich – szef grupy), planowaniem i analizami (Maria Pabich), rozwojem kart kredytowych (Magdalena Majchrzak) oraz sprzedażą produktów w telefonicznym kanale dystrybucji (Sylwia Kulesza).

Zadaniem uczestników gry było stworzenie najbardziej dochodowych programów kart kredytowych – w praktyce oznaczało to, że zespoły podejmowały decyzje dotyczące oferty kart kredytowych na wirtualnym rynku tak, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Łącznie każdy zespół musiał podjąć ok. 300 strategicznych decyzji, wpływających na wynik oraz wirtualne otoczenie rynkowe.

Bardzo cieszymy się, że nasz zespół zwyciężył w rywalizacji. mBank od zawsze tworzyli ludzie ambitni, otwarci, chętnie podejmujący nowe wyzwania, dlatego też udział w grze został przyjęty w naszej organizacji z dużym entuzjazmem – mówi Krzysztof Tworus, Dyrektor Sprzedaży mBanku. Z VISA jednak zwycięża nie tylko nasza ekipa, ale także Klienci. Od niespełna miesiąca trwa wiosenna loteria VISA, a Klienci mBanku zarejestrowali w niej do tej pory najwięcej transakcji. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się konkurs mBanku mVISIONERZY, w ramach którego nagradzani są Klienci najczęściej płacący kartami – dodaje Krzysztof Tworus.

Do udziału w grze, organizowanej co 2 lata, zaproszone zostały wszystkie banki i instytucje członkowskie VISA Europe (z terenu 29 krajów). Każda organizacja mogła zgłosić dowolną liczbę zespołów. Z mBanku w grze wzięło udział 5 ekip, a 3 z nich znalazły się w pierwszej 100. Z Polski pochodziło w sumie 69 zespołów. W tegorocznej edycji wzięło udział łącznie 560 zespołów z całej Europy.

Gra trwała od 12 stycznia do 25 marca 2009 r. i składała się z kilku rund. Eliminacje składały się z 5 etapów rozgrywanych przez internet. Każdy z nich odzwierciedlał jeden wirtualny rok działalności programu kart kredytowych Visa. Po pięciu etapach trzy najlepsze zespoły zostały zaproszone do finałowej rozgrywki na żywo w Berlinie, podczas Visa Insights – spotkania bankowców Visa Europe.