Locatelo.com – inwestycja w bezpieczeństwo

Branża nawigacji satelitarnej jest jedną z szybciej i dynamiczniej rozwijających się dziedzin nowych technologii, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nawigacja satelitarna GPS, internet oraz telefonia komórkowa GSM stały się nieodłącznym, elementem codziennego życia.

W odpowiedzi na coraz  większe oczekiwania rynku, specjaliści współpracujący od wielu lat ze światowym liderem nawigacji satelitarnej, połączyli te trzy dostępne technologie, w celu stworzenia pierwszego w Polsce rozwiązania, dedykowanego bezpieczeństwu.

Locatelo.com to lokalizacyjny serwis społecznościowy umożliwiający ustalanie pozycji geograficznej jego użytkowników na mapie, w celu poprawy ich bezpieczeństwa oraz udostępnienia jej wybranym użytkownikom serwisu.

„Sukces firmy Excel Systemy Nawigacyjne Sp. Jawna, wyłącznego dystrybutora marki Garmin w Polsce upewnił mnie, że technologia GPS ma przed sobą wielką przyszłość. Stąd też pomysł na stworzenie serwisu lokalizacyjnego opartego o wykorzystanie Internetu, GPS oraz GSM. Również wieloletnia współpraca ze służbami ratowniczymi i świadomość zagrożeń z jakimi stykają się przeciętni ludzie w codziennych życiu, zainspirowała nas do udostępnienia platformy, która pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa osób z niej korzystających” – mówi Krzysztof Grzegorczyk, Prezes Locatelo.com sp. z o.o.

Locatelo.com to rozwiązanie, które korzysta z lokalizatorów GPS lub telefonów GSM wyposażonych w moduł GPS, aby z dokładnością do kilku metrów pokazać lokalizację danej osoby. Kompatybilne urządzenia wysyłają pozycję użytkownika do serwerów Locatelo.com, a następnie jest ona umieszczana w serwisie internetowym.

Serwis Locatelo.com otwiera przed swoimi użytkownikami wiele możliwości – nie tylko dostarcza informacji na temat lokalizacji użytkownika, ale również pozwala się dzielić z najbliższymi informacjami o aktualnym miejscu przebywania, a w razie niebezpieczeństwa pozwala na błyskawiczne wezwanie pomocy, a także zlokalizowanie osoby z dokładnością od 1 do 3 metrów.

To sprawia, że Locatelo.com stwarza szerokie spectrum możliwości jego zastosowań. Może zostać wykorzystane przez osoby sprawujące opiekę nad dziećmi, osobami starszymi lub schorowanymi, jak również nad osobami pozostającymi w podróży lub znajdującymi się w odległych miejscach.

Dodatkowo dzięki funkcji tworzenia grup z rozwiązania mogą korzystać również użytkownicy spędzających wspólnie czas podczas różnych aktywności. Dzięki Locatelo.com turystyka piesza, żeglarstwo, wspinaczka górska, jazda na rowerze oraz wiele innych aktywności stają się bezpieczniejsze.

I wreszcie serwis Locatelo.com staje się idealnym narzędziem dla wszystkich podmiotów, które zamierzają zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, jak i mienia.

Kluczem do sukcesu tego innowacyjnego rozwiązania jest zarówno ciągły rozwój serwisu lokalizacyjnego, jak i produktów do niego dedykowanych. „Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zdobytemu w sektorze nowych technologii, mamy świadomość faktu, że tego typu rozwiązania wymagają ciągłej pracy i usprawnień. Dlatego też kolejnym krokiem jest indywidualizacja rozwiązania Locatelo.com dla klientów biznesowych. Obecnie wprowadzamy na rynek narzędzie, oparte o aplikację Locatelo.com,  które będzie stanowiło doskonałe wsparcie właśnie dla biznesu, m.in. dla firm ubezpieczeniowych, medycznych, jak i transportowych” – mówi Krzysztof Grzegorczyk.

Oprócz ciągłego rozszerzania oferty na rynku krajowym, firma ma w planach poszerzenie grona odbiorców oraz użytkowników Locatelo.com na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej.

Więcej informacji na: www.locatelo.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu