HD za darmo dla wszystkich w sevenload.pl

sevenload.pl – wiodąca w Europie medialna sieć społecznościowa, oferująca interaktywne audycje i filmy online, uruchomiła nowy, darmowy flash player High Definition w ramach swoich kanałów WebTV. Od tej pory sevenload będzie udostępniać w Polsce filmy w jakości HD (w tym także kontent Premium) – zarówno na www.sevenload.pl jak również poprzez embedder player na blogach internautów i stronach firm zewnętrznych.

Firma po raz pierwszy przedstawiła swój nowy player HD w grudniu 2008, od stycznia 2009 jest on stałą częścią zachodnio-europejskich stron portalu, a teraz stał się integralnym elementem polskiej witryny, dzięki czemu sevenload zapewnia doskonałą jakość obrazu dla ponad 15 milionów użytkowników miesięcznie na całym świecie.

“Jesteśmy dumni, mogąc zaoferować naszym użytkownikom i partnerom kontentowym to, na co czekali od tak dawana – super wysoką jakość playera filmów HD.” – mówi Ibrahim Evsan, Prezes Zarządu firmy. „Wprowadzamy na rynek nie tylko najlepszy w Polsce player internetowy z tak znakomitym, ostrym obrazem, ale również z doskonałą jakością dźwięku. Wiele osób w branży medialnej do tej pory uważa, że materiały filmowo-telewizyjne w Internecie to przepełniony pikselami, mały, kwadratowy ruchomy obraz na stronie… My natomiast dzięki połączeniu naszego playera HD i nowoczesnej technologii filmów na żądanie (Video-On-Demand) tworzymy zupełnie nowe, interaktywne przeżycie dla użytkowników oraz absolutnie unikalną jakość telewizji internetowej. Jesteśmy dumni, mogąc zaoferować Internautom najlepszy w Polsce portal z filmami HD za darmo, dla wszystkich!”

Player filmów HD sevenload pozwala użytkownikom na płynną zmianę jakości odtwarzanego filmu ze standardowej na HD. Funkcja ta dostępna jest dla wszystkich filmów video zarówno na platformie sevenload, jak również umieszczonych na zewnętrznych stronach lub blogach, wykorzystujących embedded player firmy sevenload. Użytkownicy mogą włączyć funkcję HD klikając na przycisk „HD on / off” w menu na ekranie filmu, pod warunkiem, iż materiał video został pierwotnie wgrany w rozdzielczości co najmniej 1280 x 720 pikseli. Niemniej jednak player sevenload to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi na rynku, które potrafi znacznie więcej. Oprócz odtwarzania filmów o pełnym lub panoramicznym kadrze (tj. przekątnej ekranu 4:3 i 16:9), sevenload uruchomił również funkcję „Zoom” oraz funkcję „włączenia / wyłączenia światła” na stronie, która umożliwia ściemnienie tła pulpitu, a tym samym zapewnia lepszą percepcję odbioru filmu. Użytkownicy z szerokopasmowym dostępem do Internetu mogą cieszyć się swoimi ulubionymi audycjami WebTV w jakości High Definition za darmo.

Przykładowy film HD: http://pl.sevenload.com/hdshowcase

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu