Atrakcyjne nagrody w konkursie wiedzy o kartach płatniczych ważną częścią najnowszej promocji płatności bezgotówkowych kartami Visa w Polsce

W ramach trwającej do końca czerwca br. promocji płatności bezgotówkowych „Wakacyjne nagrody z kartami Visa”, rusza dziś pierwszy z czterech konkursów edukacyjnych pozwalających użytkownikom kart płatniczych sprawdzić swoją wiedzę na temat kart. Nagrodą główną w każdej edycji konkursu organizowanego pod nazwą „Visa nagradza wiedzę o kartach” jest laptop MacBook. Nagrodami II stopnia są m.in. elektroniczne ramki Kodak na zdjęcia, zaś nagrodami III stopnia są kupony na zakupy w sklepie internetowym merlin.pl.

„Dzięki rosnącej liczbie kart Visa w portfelach Polaków oraz działaniom edukacyjnym podejmowanym przez Visa Europe oraz  banki i instytucje członkowskie, wiedza o tym nowoczesnym i bezpiecznym środku płatniczym stale rośnie a karty Visa są coraz częściej używane do regulowania drobnych, codziennych płatności” – stwierdził Tomasz Owoc, szef marketingu Visa Europe w Polsce. W ubiegłym roku wzrost liczby i wartości transakcji kartami Visa przekroczył 30% za rok obrachunkowy kończący się 30 września 2008 r., na koniec którego polskie banki wydały ponad 19 mln kart Visa.

Pierwszy konkurs edukacyjny tego typu, zorganizowany podczas poprzedniej promocji kart Visa, cieszył się dużym zainteresowaniem. W obecnie trwającej promocji takich konkursów będzie aż cztery: trzy edycje (w kwietniu, maju i czerwcu) dla użytkowników kart Visa oraz specjalna edycja skierowana, po raz pierwszy, do detalistów z całego kraju przyjmujących płatności kartami Visa.

Każda z edycji konkursu będzie odbywała się dwuetapowo, za pośrednictwem internetu. W części eliminacyjnej uczestnicy będą musieli zalogować się na stronie www.konkursvisa.pl i udzielić prawidłowych odpowiedzi na 20 pytań w możliwie najkrótszym czasie. Stu najszybciej i najlepiej odpowiadających uczestników dostanie się do finału, w którym będą mieli za zadanie udzielić prawidłowych odpowiedzi na 20 kolejnych pytań, o wyższym stopniu trudności. Główna nagroda każdej z czterech edycji konkursu w postaci MacBooka zostanie przyznana tej osobie, która w finale najszybciej odpowie prawidłowo na wszystkie pytania. W pierwszej edycji konkursu kolejnych 10 uczestników otrzyma ramki elektroniczne Kodak do zdjęć, zaś następnych 50 uczestników otrzyma kupony do sklepu internetowego merlin.pl.

„Cieszy nas rosnący poziom wiedzy Polaków na temat nowoczesnych i bezpiecznych kart płatniczych Visa. W poprzednim finale takiego konkursu, pod koniec stycznia tego roku, 21% uczestników udzieliło wyłącznie prawidłowych odpowiedzi, a 49% popełniło tylko jeden lub dwa błędy odpowiadając na 20 niełatwych pytań. Jestem przekonany, że obecne edycje konkursu pomogą w zwiększeniu poziomu wiedzy Polaków na temat kart płatniczych. Spodziewamy się sporego zainteresowania, tym bardziej, że przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych nagród” – powiedział Tomasz Owoc. W sumie do wygrania w czterech edycjach konkursu są 4 laptopy MacBook, elektroniczne ramki do zdjęć Kodak, kupony do sklepu internetowego merlin.pl oraz inne atrakcyjne nagrody, które zostaną ogłoszone na początku każdej edycji konkursu.

Eliminacje do pierwszej edycji konkursu trwają od 27 kwietnia do 4 maja br.; etap finałowy zostanie rozegrany 7 maja br. Informacja o konkursie będzie rozpowszechniana za pomocą mailingu, komunikatora Gadu-Gadu oraz promocyjnej strony internetowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu