Sędzia Komisarz cofnął zgodę na sprzedaż Portu Praskiego

Trudne warunki przetargu, które zaproponował Zarządca Elektrim S.A. odstraszyły inwestorów. Nikt nie złożył oferty kupna mniejszościowego udziału Elektrim S.A. w spółce Port Praski, do której należy jedna z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie. Sędzia Komisarz cofnął w związku z tym zgodę na sprzedaż udziałów Portu Praskiego należących do Elektrim S.A., za czym opowiadali się Obligatariusze.

Nikt nie złożył oferty kupna mniejszościowego pakietu udziałów (42%) w spółce Port Praski. Przed podobnym scenariuszem Obligatariusze Elektrimu ostrzegali po ogłoszeniu warunków przetargu. Inwestorzy mieli zaledwie 2 tygodnie robocze na właściwą analizę stanu prawnego i faktycznego sprzedawanych udziałów oraz porozumienie się z Embud Sp. z o.o., właścicielem reszty udziałów (58%). Ponadto – jak dowiedzieli się Obligatariusze – jeden z podmiotów, który chciał zbadać spółkę Port Praski otrzymał od Zarządzcy, bądź jego Zastępcy, umowę o poufności z karą umowną w wysokości 100 milionów euro!

– Terminy wynikające z zaproponowanej procedury przetargowej były nierealne – powiedział Mirosław Obarski, rzecznik Obligatariuszy Elektrimu. – Ponadto, jeśli potwierdzą się informacje o absurdalnych karach umownych dla potencjalnych inwestorów, absolutnie nie dziwi fakt, że nikt nie złożył ofert. W tej sytuacji decyzja Sędziego Komisarza o wycofaniu zgody na sprzedaż mniejszościowych udziałów Portu Praskiego wydaje się oczywista – dodał Mirosław Obarski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu