Grupa Infosys podsumowuje rok

Grupa Infosys ogłasza roczne wyniki za okres 01.04.2008 – 31.03.2009. Infosys BPO Poland, łódzka spółka Grupy z branży BPO, odnotowuje dalszy wzrost przychodów i zatrudnienia.

Wyniki Infosys Technologies Ltd.

Infosys Technologies Ltd., gigant technologii komputerowych, działający na rynkach światowych i posiadający swój oddział z branży BPO w Łodzi, odnotował w okresie 1.04.2008-31.03.2009 wzrost przychodów o 30 proc. oraz wzrost zysku netto o 28,5 proc. w analogicznym okresie. Grupa pozyskała 37 nowych klientów w I kwartale 2009 roku i zatrudniła ponad 28 tys. pracowników w ciągu ostatniego roku. Liczba pracowników w całej Grupie wynosi obecnie 100 tys. osób. Firma uwzględnia jednak sytuację panującą w globalnej gospodarce, dostosowując plany wzrostu do gorszej koniunktury na światowych rynkach.

Wyniki i dalszy rozwój Infosys BPO Poland

Infosys BPO Poland, należący do grupy biznesowej Infosys BPO, odnotował wzrost przychodów o 25 proc., z 16 mln do 20 mln euro w roku rozliczeniowym 1.04.2008-31.03.2009. Spółka zatrudniła w tym czasie ponad 100 nowych osób – głównie specjalistów w obszarze rachunkowości i księgowości. Łódzkie Centrum Infosys BPO Poland zatrudnia obecnie ponad 900 specjalistów w zakresie finansów, księgowości i zakupów, co czyni je jednym z największych pracodawców w regionie łódzkim.

Według Krystiana Bestry, Dyrektora Zarządzającego Infosys BPO Poland, sytuacja na rynkach światowych oddziałuje na firmy outsourcingowe. Krystian Bestry zapewnia jednak, że pomimo widocznych symptomów kryzysu gospodarczego, który dotyka w znacznym stopniu wielu klientow branży BPO, Infosys BPO Poland nie planuje redukcji zatrudnienia w nadchodzących miesiącach.

– Dostosowując się do nowej sytuacji, w ostatnim czasie ograniczyliśmy rekrutację nowych specjalistów, koncentrując się na podniesieniu kwalifikacji obecnej kadry pracowniczej oraz efektywności oferowanych przez nas usług – wyjaśnia Krystian Bestry. Długookresowa strategia spółki zakłada dalszy wzrost zatrudnienia o 20-30 proc. na przestrzeni 3 lat, jednak jej realizacja w dużej mierze uzależniona jest od skali skutków globalnego kryzysu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu