Firma Polycom łączy Warszawę ze Strasburgiem

Firma Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], światowy lider w dziedzinie technologii telepresence, jak również rozwiązań z zakresu komunikacji audiowizualnej udostępniła swój sprzęt do stworzenia pierwszego mostu telekonferencyjnego łączącego siedzibę polskiego Sejmu z przedstawicielami Europarlamentu w Strasburgu. Dzięki połączeniu możliwe było przeprowadzenie pierwszej telekonferencji na odleglość, która miała miejsce 22 kwietnia o godzinie.11.00 i trwała prawie godzinę. Organizacja wydarzenia spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem wszystkich ze strony mediów.

„Jest to pierwszy most telekonferencyjny w historii polskiego Sejmu, który połączył Warszawę ze Strasburgiem. Dziś miała miejsce premiera, ale już wiemy, że z mostu będziemy korzystać częściej.” – powiedział Marek Siwiec, który w Strasburgu uczestniczył w wideokonferencji.

Do realizacji połączenia użyczony został sprzęt firmy Polycom – urządzenie HDX 8004 oferujące obraz najwyższej jakości HD. Umożliwia ono uczestnikom konferencji naturalną interakcję na odległość. Dodatkowo wbudowane funkcje wielopunktowych połączeń i udostępniania zawartości (treści multimedialnych w jakości HD, od obrazu wideo po prezentacje slajdów) pozwalają organizować konferencje ze zdalnymi członkami zespołów pozwalając na wspólną pracę nad projektami. Połączenia telekonferencyjne organizowane przy użyciu sprzętu Polycom odbywają się przy zachowaniu doskonałych parametrów wizualnych i dźwiękowych:

  • rozdzielczość obrazu 1920 x 1080 (1080p) lub 1280 x 720 (720p) z odświeżaniem 60 klatek/s zapewnia wspaniałą jakość przy każdej prędkości przesyłania danych
  • technologie Polycom Siren 22 i Polycom StereoSurround zapewniają najwyższą jakość odtwarzania dźwięku w całym pomieszczeniu

Grzegorz Arent, Sales Enginner, Polycom Polska odpowiedzialny za implementację mostu konferencyjnego powiedział: “Rozwiązanie firmy Polycom, w tym HDX 8004, znajdują rozmaite zastosowania w wielu dziedzinach. Dzięki wideokononferencjom możliwa jest nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu potrzebnego na np. podróże służbowe i co warto podkreślić – troska o środowisko naturalne. Tym bardziej cieszymy się, iż rozwiązania tego typu możemy rozpowszechniać na polskim gruncie – także rodzimych polityków i organizacji samorządowych, które coraz częściej korzystają z naszych propozycji.”

Ceny i dostępność

Rozwiązanie  HDX 8000 i HDX 8004 firmy Polycom są dostępne w sprzedaży w sieci autoryzowanych partnerów firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu