Cisco pomaga znaleźć pracę w branży IT

Firma Cisco poinformowała o uruchomieniu serwisu NetAcad Advantage (www.netacadadvantage.com/pl/). Portal przeznaczony jest dla studentów, uczestników i absolwentów kursów akademii sieciowych działających w ramach Cisco Networking Academy w Polsce. NetAcad Advantage ma służyć pomocą w zrozumieniu aktualnych trendów na rynku pracy oraz wartości certyfikatów Cisco, a także możliwości rozwijania kariery zawodowej z kwalifikacjami zdobytymi podczas kursów akademii Cisco.

Serwis, poza analizami rynku, artykułami i informacjami z branży IT, zawierać będzie informacje i porady ekspertów dla osób poszukujących pracy w branży IT. Na stronie znajdziemy również adekwatne oferty pracy z Polski i z całego świata oraz ogłoszenia polskich pracodawców zainteresowanych kandydatami spośród absolwentów akademii sieciowych.

„Program Cisco Networking Academy przygotowuje do zdobycia liczącego się w branży informatycznej certyfikatu, a tym samym pozwala absolwentom potwierdzić ich kompetencje na konkurencyjnym rynku pracy. Serwis NetAcad Advantage jest logiczną kontynuacją inwestycji firmy Cisco w budowę społeczeństwa informatycznego w Polsce. Portal został uruchomiony, aby wspierać absolwentów akademii sieciowych w budowaniu ich kariery w branży IT. NetAcad Advantage jest cennym źródłem informacji dla studentów i absolwentów kierunków technicznych chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, jak  również znaleźć adekwatne oferty pracy. Ponadto serwis będzie również istotnym narzędziem dla pracodawców, którym umożliwi dostęp do dużej grupy potencjalnych, utalentowanych pracowników” – powiedziała Anna Czacharowska-Rybkowska z firmy Cisco, koordynator programu Cisco Networking Academy w Polsce.

Użytkownicy portalu NetAcad Advantage będą w stanie wyszukiwać oferty pracy z większości krajów świata, będą mieli możliwość założenia własnego profilu z określeniem stanowisk, którymi będą zainteresowani, lub uzyskać dostęp do informacji dotyczących podstawowych umiejętności ważnych podczas poszukiwania pracy, takich jak przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych i właściwego wypełniania aplikacji w trybie online.

Przy uruchomieniu polskiej wersji portalu NetAcad Advantage Cisco podjęło współpracę z ekspertem rynku pracy – firmą Grafton Recruitment. Zawsze aktualne informacje z branży IT dostępne są w serwisie dzięki współpracy z magazynem NEXT.

Polski serwis NetAcad Advantage jest pierwszą poza oryginalną, angielską wersją portalu. Lokalna wersja językowa została przygotowana w ten sposób, aby jak najlepiej dostosować się do potrzeb studentów w Polsce.

Program Cisco Networking Academy jest kierowany do uczniów starszych klas szkół ponadgimnazjalnych, studentów wyższych uczelni oraz osób pragnących uzyskać nowe umiejętności zawodowe. Podstawowy kurs w Cisco Networking Academy składa się z 4 części i trwa minimum 6 miesięcy. Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych, zdobywają umiejętności praktyczne w laboratorium, a także korzystają z nowoczesnych, multimedialnych materiałów dydaktycznych. Od momentu rozpoczęcia programu wzięło w nim udział ponad 47 tysięcy uczestników. W ubiegłym roku w kursach uczestniczyło 16 tysięcy studentów, pod opieką 311 instruktorów Cisco.

Szczegółowe informację na temat kursów w ramach Cisco Networking Academy można znaleźć na stronach internetowych http://www.cisco.com/global/pl/netacad/index.shtml oraz http://www.cisco.com/go/netacad.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu