Bezpłatne badania słuchu dzieci z Domu Dziecka w Otwocku

Tagi:

Już jutro, 28 kwietnia 2009 r., firma Oticon przeprowadzi profilaktyczne badania słuchu u dzieci z Domu Dziecka w Otwocku. W ramach akcji społecznej Oticonu bezpłatnie przebadane zostaną dzieci z placówek położonych na terenie całej Polski. Dom Dziecka w Otwocku jest kolejnym domem biorącym udział w akcji.

Firma Oticon dostrzega zarówno wartość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jak i konieczność odpowiedzi na potrzeby ludzkie. W ramach misji „na pierwszym miejscu stawiamy ludzi”, firma bezpłatnie przebada wychowanków domów dziecka na terenie Polski. Pomysł na zorganizowanie bezpłatnych badań zrodził się z potrzeb placówek oraz troski o najmłodszych.

Po odwiedzinach m.in. w Domach Dziecka w Kowalewie, Wąsach-Falbogach, Zambrowie, specjalista Oticon odwiedzi wraz z niezbędnym sprzętem placówkę w Otwocku.W chwili obecnej przebywa w niej 25 dzieci w wieku 4 do 18 lat. Przez ponad 50 lat istnienia Domu przebywało w nim 800 wychowanków. Dzieci zostaną przebadane metodą przesiewową polegającą na emisji dźwięków o różnej częstotliwości. Badanie to pozwala na wykrycie wad słuchu i wczesne jego leczenie.

Więcej informacji o działaniach społecznych firmy Oticon oraz o relacjach z odwiedzin w domach dziecka znaleźć można na portalu społecznościowo-edukacyjnym www.słuchowisko.net.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu