Miękkie opony Pirelli Scorpion na trasach Rajdu Argentyny

Już dziś startuje Rajd Argentyny. Piąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2009 zapowiada się bardzo ciekawie. Jest to najbardziej widowiskowy i wymagających rajd w sezonie. Przez najbliższe dni kierowcy będą walczyć o jak najlepsze pozycje
w malowniczej scenerii prowincji Cordoba z bazą rajdu umiejscowioną w Carlos Paz.

Rajd Argentyny 2009 będzie wyzwaniem zarówno dla opon jak i inżynierów Pirelli. W trakcie ubiegłorocznego rajdu warunki były bardzo trudne i wymagające. Przyczyniły się do tego ulewne deszcze i wszechobecne błoto na odcinkach.

Tegoroczny rajd powinien odbyć się w korzystniejszych warunkach pogodowych niż ubiegłoroczny. Wszystko za sprawą decyzji FIA o przesunięcia rajdu o miesiąc później. W przypadku jakichkolwiek problemów w trakcie rajdu, Pirelli wyposaży zespoły w miękką wersję opony Scorpion, która zapewni doskonałe osiągi w miękkim i błotnistym terenie.

Opony Pirelli Scorpion dedykowane dla WRC zostały wyprodukowane z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań. Technologia „run flat” zaadoptowana do opon Scorpion WRC, redukuje do minimum ryzyko przebicia opony w trakcie rajdu i pozwala na ukończenie odcinków bez większych opóźnień i konieczności ingerencji ze strony mechaników. Opony Pirelli Scorpion zagwarantują bezpieczeństwo i doskonałe osiągi w trakcie rajdu, znanego wśród pasjonatów sportów motoryzacyjnych z szybkich i wyboistych odcinków.

Pirelli Star Driver to program realizowany przez Pirelli we współpracy z FIA, mający na celu promocję i wsparcie młodych utalentowanych kierowców. Kierowcy programu tym razem nie staną na linii startu. Po debiucie w Rajdzie Portugalii, młodzi zawodnicy wyruszą na trasę ponownie dopiero w Rajdzie Włoch.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu