3, 4, 5… – Pomysł na 3 długie weekendy 2009

Długie weekendy w 2009 roku nie obrodziły, w porównaniu z rokiem ubiegłym, są zdecydowanie krótsze i jest ich mniej. Tak więc w tym roku można wypocząć od pracy w 3 długie weekendy. Tradycyjny Majowy maksymalnie 4 dniowy (1-3.05) – to piątek z weekendem i np. poniedziałek, kolejny czerwcowy też 4 dniowy (11-14.06) jeśli weźmiemy np. 12.06 wolne. Ostatnie najdłuższe weekendowanie czeka nas w dopiero w listopadzie – Święto Odzyskania Niepodległości przypada w środę, jeśli zaplanujemy urlop na 12 i 13.11, listopadowy długi weekend potrwa aż 5 dni.

Wiele osób te dni spędzi w domu, zaplanuje wakacje, spotka się rodziną i przyjaciółmi aby rozpocząć sezon grillowy, wybierze się na spacer lub z dzieckiem na rower. Zapaleni działkowcy z pewnością zawitają do swoich ogrodów doglądać roślinek, czerpiąc przyjemność z ciszy i otaczającej przyrody z dala od miejskiego zgiełku. Majówka to także wymarzony czas dla rowerzystów, korzystając z pomocy kolei można dojechać do odległych miast aby zwiedzić ich zabytki. Oczywiście jak pogoda dopisze – z tym u nas bywa różnie. W świetle najnowszych prognoz meteorologicznych w całym kraju ma być pochmurno i miejscami deszczowo. Taka pogoda może skutecznie pokrzyżować weekendowe plany w Polsce.

Chcąc uniknąć pogodowej niespodzianki warto rozważyć wyjazd zagraniczny, zwłaszcza, że można znaleźć oferty w przystępnej cenie. Z systemów rezerwacyjnych wycieczki w terminie majowego weekendu znikają jak ciepłe bułeczki – mówi Bogumiła Borowicz konsultant z Portalu Turystycznego Cititravel.pl. 30 kwietnia możemy polecieć do Sousse w Tunezji – to najtańsza propozycja. Tygodniowy pobyt z biurem podróży „Triada” kosztuje od 750 do 859 pln. Trochę droższe hotele oferuje biuro „Oazis Tours” (ok 1000pln). W centrum zainteresowania jest też Turcja i Grecka Kreta. Wybierając te kraje należy liczyć się z wyższym wydatkiem. Tygodniowy pobyt na Krecie z „Rainbow Tours” lub „Grecos” kosztuje ok 1300pln. Na długi weekend do Turcji możemy się wybrać z „Itaką” (7 dni ok 2400pln) albo z biurem „Sopol” (7 dni za ok 2800pln). – dodaje Pani Bogumiła.

Sprawdzając w systemie rezerwacyjnym możliwości wyjazdu na czerwcowy weekend, już 10.06 warto zapoznać się z propozycjami hoteli w Turcji, na Krecie i Bułgarii. Do Bułgarii w tym terminie możemy polecieć tylko z „Alfa Star”, których oferta zdecydowanie kusi ceną – za tygodniowy pobyt zapłacimy tylko 1222pln! Do pozostałych krajów 10.06 dostaniemy się z ponad siedmioma touroperatorami. W biurach („Grecos”, „Itaka”, „Wezyr”…) za wyjazd do Grecji zapłacimy ponad 1900pln. Udając się do Turcji najtańsze wyjazdy w swojej ofercie ma biuro „GTI” (za 7 dni już 1473pln), u pozostałych („Neckermann”, „Itaka”, „Wezyr”, „Selectours”…) zapłacimy ok 1500-1600pln.

Jeśli chodzi o ostatni długi weekend, to na oferty należy jeszcze trochę poczekać, ponieważ dopiero na przełomie czerwca/lipca biura zaczną wprowadzać ofertę jesienno-zimową. – dodaje Pani Bogumiła.

O ile planować jak spędzimy zbliżający się długi weekend – oczywiście możemy, a decydującym czynnikiem będzie zasobność naszych portfeli, o tyle wpływu na pogodę nie mamy, dlatego warto zastanowić się nad spędzeniem tych dni w ciepłym miejscu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu