Relaunch serwisu komputerswiat.pl

W kwietniu serwis komputerswiat.pl – z portfolio Axel Springer Polska – wystartował w nowym wcieleniu. Zmianie uległa szata graficzna strony, pojawiły się także nowe działy: „Download” i „Jak to działa”. Nowością w serwisie są również poradniki i testy porównawcze.

Nowy layout serwisu jest przejrzysty i nowoczesny. Kategorie tematyczne zostały uporządkowane, a publikowane treści ilustrowane są wysokiej jakości materiałami graficznymi. Poruszanie się po serwisie ułatwia prosta nawigacja.

Serwis wzbogacono również o nowe, systematycznie aktualizowane działy. W sekcji „Poradniki” użytkownicy znajdą instrukcje do popularnych programów komputerowych, rady dotyczące sprzętu i wskazówki dla planujących zakupy. Czytelnicy dowiedzą się, jak tworzyć domową sieć internetową i jak rozmawiać tanio przez telefon oraz na co zwracać uwagę przy wyborze monitora, drukarki czy internetowego dysku.

Kolejną nowością w serwisie jest dział „Jak to działa”, w którym dziennikarze opisują funkcjonowanie urządzeń elektronicznych i wyjaśniają zjawiska zachodzące w dziedzinie technologii. W tej sekcji redakcja przybliża czytelnikom mechanizm działania autoalarmu i wyjaśnia, jakich metod używają oszuści w Internecie. Dział „Testy” to z kolei recenzje wybranych produktów i rankingi porównujące np. programy do nauki języków, sklepy internetowe, karty graficzne, laptopy.

Doskonałym źródłem wiedzy na stronach komputerswiat.pl są również blogi – konsumencki i redakcyjny, których autorzy relacjonują wydarzenia ze świata nowoczesnych technologii. Serwis uzupełnia forum, na którym użytkownicy mogą dzielić się opiniami o sprzęcie i programach komputerowych, oraz krzyżówka z nagrodami i dział „Download” z aplikacjami do pobrania.

Wszystkie artykuły napisane są przystępnym językiem charakterystycznym dla rodziny pism i serwisów internetowych Komputer Świata. Serwis komputerswiat.pl tworzony jest przez niezależną redakcję internetową, którą kieruje Tomasz Przyjemski. Relaunch serwisu wsparty będzie kampanią promocyjną w serwisach internetowych i tytułach drukowanych Axel Springer Polska.

Portfolio serwisów komputerowych Axel Springer Polska obejmuje: komputerswiat.pl , ksgry.pl , ks-ekspert.pl, http://playpc.pl i uruchomiony w kwietniu serwis o grach Gamezilla.pl .

www.komputerswiat.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu