Firma Polycom dostarcza bezprzewodowe rozwiązanie telepresence dla służby zdrowia

Rozwiązanie o nazwie Practitioner Cart HDX firmy Polycom zapewnia obraz  i dźwięk w jakości HD oraz funkcje współdzielenia obrazu umożliwiające specjalistom medycyny wykorzystywanie rozwiązań „telepresence” podczas badań przy łóżku pacjenta.

Firma Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], światowy lider w dziedzinie technologii telepresence, jak również rozwiązań z zakresu komunikacji audiowizualnej wprowadza na rynek  rozwiązanie telepresence oferującego jakość HD (high-definition) do zastosowań w służbie zdrowia. Zapewnia ono specjalistom medycyny i pacjentom dostęp do opieki bez względu na czas i miejsce. Seria Polycom® Practitioner Cart HDX dostarcza pełen zakres rozdzielczości HD, w tym 1080p oraz 720p przy prędkości 30 klatek na sekundę (fps), jak również daje jakość emisyjną 720p przy 60 fps, w mobilnym, działającym bezprzewodowo, zintegrowanym systemie cechującym się płynną współpracą z medycznymi urządzeniami peryferyjnymi.

“Czas uzyskania porady medycznej odgrywa kluczową rolę m.in. w przypadku zawałów serca, udarów i wielu innych chorób o ostrym przebiegu, kiedy kontakt pacjenta z odpowiednimi specjalistami w jak najkrótszym czasie może zapewnić lepszą pomoc czy też ocalić życie. Rozwiązania bezprzewodowe odgrywają zasadniczą rolę w codziennym leczeniu szpitalnym i ambulatoryjnym, gdzie technologia przenośna może poprawić jakość opieki w zakładzie zapewniając dostęp do specjalistów, którzy w przeciwnym razie byliby nieosiągalni,” powiedział Dr. Andrew Watson, dyrektor medyczny w Center for Connected Medicine przy Uniwersytecie w Pittsburgu. “Practitioner Cart firmy Polycom stanowi mobilne i elastyczne rozwiązanie, które umożliwia natychmiastowe przeniesienie doświadczenia klinicznego do punktu opieki, w tym do sal pogotowia ratunkowego na obszarach wiejskich. Możliwość przyłączania urządzeń medycznych oraz natychmiastowej transmisji dźwięków, obrazów oraz filmów pozwala lekarzom na usprawnienie zdalnego leczenia i pozwala zachować pewność stawianych diagnoz.”

“Rozwiązanie Practitioner Cart firmy Polycom ma wiele zastosowań np. nagłe wypadki i urazy, udary, leczenie psychiatryczne, kardiologiczne, dermatologiczne, jak również może być stosowane w różnego rodzaju środowiskach takich jak szpitale, pogotowie, sale pomocy doraźnej, centra medyczne na obszarach wiejskich, zakłady wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej a nawet lokalne zakłady więzienne.” – powiedział Ron Emerson RN-BSN, dyrektor działu healthcare w firmie Polycom, członek zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Telemedycyny (American Telemedicine Association – ATA) oraz przewodniczący rady branżowej ATA.

Rozwiązanie Practitioner Cart firmy Polycom umożliwia specjalistom medycznym połączenie z pacjentami bez względu na czas i odległość, poprawiając w ten sposób dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej. Za pomocą zintegrowanego przełącznika oraz panelu połączeń, do systemu telepresence można w prosty sposób podłączyć medyczne i inne urządzenia peryferyjne, umożliwiając współdzielenie obrazów w czasie rzeczywistym oraz w wysokiej rozdzielczości (np. obraz gardła, ucha lub skóry pacjenta). System współpracuje ze wszystkimi standardowymi medycznymi urządzeniami peryferyjnymi oraz ma możliwość współpracy ze stetoskopami, co zapewnia doskonałą jakość odsłuchu dźwięków serca oraz płuc w czasie rzeczywistym, jednocześnie zapewniając pracownikowi medycznemu możliwość obejrzenia pacjenta. Specjaliści medycyny mogą również wykorzystywać system do dystrybucji materiałów medycznych w celach naukowych i edukacyjnych.

Rozwiązanie Practitioner Cart firmy Polycom zostało w taki sposób opracowane, aby mogło spełniać potrzeby mobilnych aplikacji telemedycznych. Wózek, na którym umieszczone jest urządzenie, ma niewielkie rozmiary i zbudowany został z trwałych materiałów. Sprzęt jest zamknięty w obudowie, która jest łatwa do czyszczenia i chroni wewnętrzne komponenty elektryczne przez zachlapaniem, jak również zapewnia elastyczność przenoszenia i manewrowania. System cechuje enkrypcja AES, co zapewnia zgodność z przepisami HIPAA, a system zasilania jest zgodny z UL 60601 jeżeli chodzi o użycie w środowiskach gdzie ma miejsce opieka nad pacjentem. Dzięki zasilaniu z baterii oraz antenie bezprzewodowej, może działać bezprzewodowo, jak również posiada zamykane miejsce na laptop, dzięki czemu pracownicy medyczni podczas badania mają dostęp do odpowiednich danych lub innych aplikacji sieciowych.

Urządzenie Practitioner Cart HDX firmy Polycom jest integralną częścią najbardziej zaawansowanego i elastycznego rozwiązania do komunikacji wizualnej na szeroką skalę. Oprócz rozwiązań wideo dla sektora medycznego, telefony bezprzewodowe SpectraLink® poprawiają komunikację w służbie zdrowia od wczesnych lat 90tych. Oparte na standardach telefony z serii SpectraLink 8000 będą pierwszymi i jedynymi mobilnymi urządzeniami końcowymi prezentowanymi na konferencji HIMSS09 Interoperability Showcase, gdzie poświęca się wiele uwagi pełnej integracji medycznych środowisk informacyjnych (Integrating the Healthcare Enterprise – IHE) w celu zapewnienia współpracy aplikacji w systemach lokalnych, regionalnych i ogólnokrajowych.

Ceny i dostępność

Nowe rozwiązanie Practitioner Cart HDX firmy Polycom jest dostępne w sprzedaży poprzez autoryzowanych partnerów firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu