Filmweb.pl kolejny raz rekordowy

Filmweb.pl, największy polski portal filmowy, odnotował w lutym 2009 rekordowe wyniki oglądalności.

Według wyników Megapanel PBI/ Gemius, w lutym Filmweb.pl odwiedziło 2 431 502 realnych użytkowników (RU*), dokonując przy tym prawie 125 mln odsłon.

Według badania Gemius Traffic, portal odwiedziło w tym samym czasie 5 067 090 unikalnych użytkowników (UU*), którzy dokonali ponad 132 mln odsłon.

W tym samym okresie Stopklatka.pl, która odnotowała 9 mln 150 tys. odsłon, odwiedziło 950 tys. użytkowników (RU), przy czym aż 72,90% użytkowników Stopklatka.pl to osoby, które jednocześnie odwiedziły Filmweb.pl. Współoglądalność Stopklatki wśród użytkowników Filmweb.pl wyniosła natomiast jedynie 28%.

*Liczba UU, czyli Unique Users podawana w badaniu Gemius Traffic,  to inaczej liczba adresów IP, które połączyły się z daną stroną WWW. Liczba UU nie jest tożsama z liczbą osób łączących się z daną stroną WWW, a raczej z pewnym przybliżeniem określa liczbę przeglądarek, które łączą się z daną stroną. Tymczasem liczba RU czyli Real Users, podawana w badaniu Megapanel PBI/Gemius, to liczba, która z możliwie dużą dokładnością odpowiada faktycznej liczbie osób odwiedzających daną stronę.

Z miesiąca na miesiąc Filmweb.pl poprawia swoje wyniki zasięgowe. Od grudnia 2007 roku przez 12 miesięcy portal zyskał ponad 600 tys. użytkowników (RU). Od lipca 2008 do stycznia 2009 zaś, według danych Gemius Traffic, skok w liczbie użytkowników wyniósł ponad 2 mln UU, zaś w liczbie odsłon około 58 mln.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu