EMC Najlepszym Pracodawcą 2009

EMC Computer Systems została uznana tegorocznym Najlepszym Pracodawcą na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę Hewitt Associates w Polsce

Hewitt Associates, firma doradcza i outsourcingowa, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, ogłosiła wyniki czwartej edycji Badania Najlepsi Pracodawcy w Polsce. W tegorocznej edycji badania udział wzięły 126 firmy reprezentujące różne branże, profile działalności i regiony. Łącznie przebadano grupę ponad 36,7 tys. pracowników. Pracownicy oceniali swoich pracodawców m.in. pod kątem możliwości rozwoju, praktyk organizacyjnych, relacji panujących między pracownikami, a także równowagi między życiem osobistym a pracą. W tym roku firmy biorące udział w badaniu podzielono na 2 kategorie: firmy małe i średnie (zatrudniające mniej niż 250 pracowników, o przychodach netto nie przekraczających 50 mln Euro) i firmy duże.

Firma EMC Computer Systems Poland zdobyła pierwsze miejsce w rankingu i została wyróżniona tytułem Najlepszego Pracodawcy 2009 w kategorii firm zatrudniających poniżej 250 osób.

„Mam zaszczyt pracować w firmie EMC już od ponad 10 lat. Obserwowałem jak nasza organizacja stopniowo zmieniała się, zarówno pod względem liczby zatrudnionych osób, obecności struktur korporacyjnych jak i pod wpływem otaczającej nas rzeczywistości. Pomimo bardzo dynamicznego rozwoju firmy i naszego biznesu, nie utraciliśmy cech firmy rodzinnej i przyjaznej dla zatrudnionych osób. Zaangażowanie i silna motywacja naszych pracowników sprawiają, że razem bardzo dobrze nam się pracuje. To dzięki nim zyskujemy miano jednego z najważniejszych graczy na polskim rynku technologii w zakresie przechowywania i zarządzania informacją” – powiedział Bartosz Stebnicki, dyrektor generalny firmy EMC.

„EMC udowodniło, że potrafi zdobyć i utrzymać tytuł Najlepszego Pracodawcy już po raz drugi z rzędu. Pracownicy szczególnie docenili autonomię w pracy, prestiż oraz dobrą atmosferę pracy” – dodała Magdalena Warzybok, Menedżer Projektu Badania Najlepsi Pracodawcy

Badanie Najlepsi Pracodawcy zorganizowane zostało w Polsce po raz czwarty. Badanie Najlepsi Pracodawcy 2009 to prestiżowe badanie firm, które dążą do tego, aby stać się najlepszymi pracodawcami na rynku i chcą sprawić aby ich pracownicy byli zadowoleni i zaangażowani – aby miejsce pracy było dla nich powodem do dumy. Badanie i ranking pozwala nie tylko wskazać Najlepszych Pracodawców, ale również dowiedzieć się, w jaki sposób firmy mogą osiągać przewagę konkurencyjną dzięki swoim pracownikom i co sprawia, że organizacja postrzegana jest jako dobre miejsce pracy.

Więcej o badaniu Hewitt Associates na stronie www.najlepsipracodawcy.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu