Na majówkę do Szwecji

Nie siedź w domu podczas majowego weekendu! Wybierz aktywny i ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Zamiast leniuchować przed telewizorem wybierz się w rejs do Szwecji ze Stena Line. Zabierz całą rodzinę i wyjedźcie na fantastyczną majówkę, nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu.

Wasza majowa przygoda rozpocznie się, gdy tylko wsiądziecie na prom! Podczas rejsu czeka moc atrakcji; z pewnością nikt nie będzie się nudzić. Podczas dziennego rejsu przewidziano między innymi grę w bingo, kulinarne show prowadzone przez samego szefa kuchni, muzyczny quiz oraz pokazy barmańskie. W C-View barze rodzice mogą się odprężyć przy drinku i muzyce lub spróbować swoich sił w grze w Black Jack. Wieczorem czeka dużo tańca przy muzyce na żywo i podczas dyskoteki.

Panie mogą skorzystać z oferty Wellness Center i wybrać się na masaż, bądź zabieg upiększający, dzięki któremu poczują się zrelaksowane. Podczas rejsu warto wybrać się na zakupy do sklepu, w którym ceny alkoholi, kosmetyków i zabawek są nawet o 30% niższe od cen rynkowych. Podczas rejsu także dzieci nie będą się nudzić, specjalnie dla nich został zaprojektowany plac zabaw, basen z miękkimi piłeczkami oraz liczne gry.

Na promie Stena Baltica znajdują się dwie restauracje oraz bar i samoobsługowa cafeteria. W maju w menu króluje kuchnia meksykańska, dlatego też uczestnicy rejsu będą mieli okazję skosztować ośmiornicy z grilla, karmazyna w sosie chili czy tradycyjnego fajitas w zupełnie nowej odsłonie – z owocami morza.

Po przypłynięciu do Szwecji możecie zwiedzić na rowerach Karlskronę i okolicę lub wsiąść w samochód i pojechać dalej na północ. Warto to rozważyć, zanim wsiądziecie na prom. Możecie wybrać rejs za 149 zł od osoby połączony z jednodniowym pobytem w Karlskronie i zwiedzić ją rowerowo,  lub spakować całą rodzinę w samochód i za podróż promem zapłać od 249 zł (5 osób plus samochód).

Wybierając rower

Szwecja jest krajem bardzo przyjaznym dla rowerzystów. Ponadto Stena Line zabierze twój rower bez dodatkowych opłat, a do tego sam będziesz mógł wybrać trasę swojej wycieczki. Region Blekinge, w którym leży miasto Karlskrona, jest niezwykle malowniczy, usytuowany jest wśród lasów i jezior oraz bogaty w liczne ścieżki turystyczne. W Karlskronie warto zatrzymać się na największym w Skandynawii rynku, a także zwiedzić zabytkowy Kościół Admiralicji, będący największym drewnianym kościołem w Szwecji. Warto wybrać się także bezpłatnym promem na malowniczą wyspę Aspo i zwiedzić siedemnastowieczną cytadelę.  Trasy rowerowe są doskonale przygotowane zarówno dla początkujących jak i bardziej wymagających rowerzystów. Aktywny wypoczynek, połączony z odkrywaniem nowych miejsc jest receptą na udany majowy weekend.

Wybierając samochód

Jeżeli wasza rodzina jest liczna, to przyda się wam samochód. Pięć osób i pojazd popłynie promem w jedną stronę już od 249 zł.  Mając samochód, możecie zapuścić się w dalsze zakątki Szwecji i zwiedzić np. miasto Kalmar z przepięknym zamkiem, huty szkła czy wyspę wiatraków – Olandię. Dzieci będą zachwycone, jeśli zabierzecie je do Barnens Lekland – krytego placu zabaw z piłkami i boiskami lub do Kretivum – centrum nauki i eksperymentów dla małych odkrywców. Całą rodziną będzie się fantastycznie bawić w świecie zagadek – Boda Borg, gdzie czekają na was wyzwania zarówno fizyczne i jak i logiczne.

Krótki relaks

Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na dłuższy pobyt w Szwecji, ale chcecie wypocząć wybierzcie Weekend na morzu, czyli 24-godzinny rejs do Szwecji i z powrotem. To morska przygoda i doskonała zabawy, z wszystkimi atrakcjami na promie, już od 79 zł na osobę!

Koszty:

Weekend na morzu – od 79 zł na osobę (niedziela) lub od 99 zł za osobę (sobota). Za dziecko w wieku 4-14 lat zapłacisz 50 % ceny. W cenie: rejs promem Stena Baltica do Szwecji i z powrotem; nocleg w kabinie 4-osobowej wewnętrznej z łazienką; rozrywka na promie

Szwecja w jeden dzień – od 149 zł za osobę. Za dziecko w wieku 4-14 lat zapłacisz 50 % ceny. W cenie: podróż promem Stena Baltica do Szwecji i z powrotem z jednodniowym pobytem w Karlskronie, możliwość zwiedzenia zabytkowej Karlskrony samodzielnie lub z przewodnikiem; nocleg w kabinie 4-osobowej wewnętrznej z łazienką, rozrywka na promie, ubezpieczenie NW i KL

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu