Microsoft Dynamics NAV wspomaga producenta słodu

Pogoda się poprawia, temperatury rosną, a więc i sprzedaż piwa będzie znowu sezonowo rosnąć. Wraz ze wzrostem popytu tego napoju rosnąć będzie także zapotrzebowanie na jego niezbędne składniki, w tym słód. Nasz klient – Danish Malting Group Polska jest jednym z czołowych dostawców słodu dla znanych polskich i zagranicznych browarów, a więc i on rozpoczyna przygotowania do wzmożonego sezonu produkcyjnego.

Danish Malting Group Polska rozpoczęło nie tylko przygotowania do nowego sezonu produkcyjnego, ale i wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics NAV w jego najnowszej wersji – 5.01 w swoich lokalizacjach w Sierpcu i Strzegomiu.

Od połowy marca 2009 konsultanci firmy IT.integro – lidera we wdrożeniach systemu NAV w Polsce – rozpoczęli implementację tego systemu w Danish Malting Group Polska w obszarach finanse i księgowość, środki trwałe oraz sprzedaż. Dodatkowo klient zamierza wykorzystać rozwiązania autorskie firmy IT.integro znacznie usprawniające pracę wspomnianych działów. Są to: Kadry i Płace, Bankowość Elektroniczna oraz Advanced Accounting. Całość wdrożenia ma zakończyć się 30 czerwca 2009.

Istotną kwestią tego projektu jest fakt, iż spółka matka – duński koncern Danish Malting Group w swojej centrali także używa systemu Microsoft Dynamics NAV, więc to rozwiązanie było naturalnym wyborem dla spółek córek w Polsce, tak aby zapewnić spójność działań w grupie.

Danish Malting Group A/S, największa grupa słodownicza w Danii, rozpoczęła w 2004 roku inwestowanie w Polsce poprzez wykupienie dwóch renomowanych słodowni – w Sierpcu i Strzegomiu. W ten sposób na polskim rynku producentów słodu zaistniał nowy ważny gracz – Danish Malting Group Polska sp. z o.o. Cała grupa produkuje rocznie ok. 115 tys. ton słodu zaopatrując oprócz browarów duńskich także kraje skandynawskie, nadbałtyckie, Rosję i Portugalię oraz oczywiście Polskę.

Polskie słodownie są dobrze znane polskim specjalistom z branży piwowarskiej. Od wielu lat dostarczają najwyższej jakości produkty czołowym polskim grupom piwowarskim oraz tym spośród mniejszych producentów piwa, którzy na pierwszym miejscu stawiają jego jakość.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu