Kleszcze – ten problem dotyczy każdego. Ciebie też

Kleszcze to jedne z najgroźniejszych pasożytów zewnętrznych człowieka. Przenoszą liczne wirusy, riketsje i inne bakterie, pierwotniaki oraz robaki wywołujące groźne dla ludzi i zwierząt choroby. Wśród nich najszerzej rozpowszechnione w Europie (w tym także w Polsce) są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Autan Protection Plus przeciw Kleszczom firmy SC Johnson to skuteczny środek, chroniący przed ukłuciami kleszczy, a tym samym przed przenoszonymi podczas ukąszenia chorobami, groźnymi dla zdrowia i życia człowieka.

Kleszcze najczęściej występują w lasach liściastych i mieszanych, na łąkach, polanach, w zaroślach w pobliżu jezior i rzek. Jednak coraz częściej można je spotkać również w parkach i przydomowych ogrodach, a także na miejskich skwerach, porośniętych krzewami trawnikach czy ogródkach działkowych. Niektóre z gatunków jako środowisko życia wybierają również domowe strychy czy piwnice. Ofiarami kleszczy padają zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

W szczególności jednak na niebezpieczeństwo ukłucia narażone są dzieci, których wysoka ruchliwość, a tym samym wzmożona potliwość łatwiej przykuwają uwagę kleszczy. Wkłuwając się w ciało, kleszcze wprowadzają wraz ze śliną substancje znieczulające, dzięki którym mogą na swoich ofiarach żerować niezauważone nawet kilka dni. To właśnie podczas ukłucia dochodzi do przekazania do krwi zarazków, bakterii i wirusów, które powodują niebezpieczne dla zdrowia i życia choroby. Ryzyko zakażenia wzrasta z czasem, przez jaki kleszcz pozostawał przyczepiony do skóry. W przypadku kleszczowego zapalenia mózgu wystarcza krótkotrwałe żerowanie, zaś do zakażenia boreliozą dochodzi po około 24 godzinach od ukłucia. Dlatego wybierając się w miejsca, w których jesteśmy narażeni na ukłucia, warto pomyśleć o właściwej, realnej profilaktyce.

Autan Protection Plus przeciw Kleszczom to specjalistyczny repelent stworzony do ochrony przed kleszczami. Produkt przeznaczony jest dla osób, które wymagają wyjątkowo skutecznej i długotrwałej ochrony – dla osób aktywnych fizycznie lub spędzających dużo czasu na powietrzu (tak w mieście, jak poza nim). Dzięki wysokiej (20%) zawartości składnika aktywnego – ikarydyny – nie tylko zapewnia aż 4-godzinne działanie ochronne przed kleszczami, ale, przez 7 godzin, odstrasza również komary (także tropikalne). Produkt występuje w formie płynu z atomizerem, co sprawia, że jest niezwykle łatwy i wygodny w użyciu. Przyjemnie pachnie i nie klei się, co dodatkowo podnosi komfort jego użytkowania. Wystarczy spryskać nim odsłonięta partie ciała i odzież, by uchronić się przed ukąszeniami. Stosując AUTAN Protection Plus przeciw Kleszczom przed każdym wyjściem do lasu czy parku, mamy gwarancję, że chronimy zdrowie swoje i swoich bliskich.

  • Ochrona przed kleszczami: 4 godziny
  • Ochrona przed komarami: 7 godzin
  • Pojemność: 100 ml
  • Cena detaliczna to ok. 21 PLN
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu