Generali i MultiBank oferują nowy produkt inwestycyjny

MultiBank we współpracy z Generali Życie TU S.A. poszerzył ofertę depozytową o Strategię MultiZysk, czyli lokatę w formie polisy, zwolnioną z podatku od dochodów kapitałowych.

Strategia MultiZysk to ubezpieczenie na życie i dożycie pozwalające oszczędzać na zasadach tradycyjnej lokaty bankowej. Po upływie wybranego przez Klienta okresu ubezpieczenia, otrzymuje zwrot zdeponowanych środków wraz z odsetkami bez konieczności ponoszenia  podatku od dochodów kapitałowych.

MultiBank oferuje polisy 6 i 12-miesięczne. W zależności od okresu ubezpieczenia oprocentowanie zgromadzonych środków wynosi odpowiednio 4,1% i 5,06% w skali roku, co stanowi odpowiednik oprocentowania 5,06% i 6,25% na tradycyjnej lokacie terminowej. Korzystając z rocznej polisy i deponując w banku 10 000 PLN  na okres 12 miesięcy zarobimy  506 PLN, o 96 PLN więcej niż na tradycyjnej lokacie. Przy depozycie w wysokości 100 000 PLN  zysk wyniesie 5060 PLN,a różnica w stosunku do zwykłej lokaty terminowej sięgnie już 961 PLN.

– „Zwolnienie z tzw. „podatku Belki” to nie jedyna zaleta polis ubezpieczeniowych pełniących rolę produktów oszczędnościowych.” – mówi Magdalena Wójcik z Centrum Oszczędzania MultiBanku, „Forma prawna produktu i dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa stanowią istotną wartość dodaną. Przykładowo, wypłata środków Uposażonym następuje w ciągu maks. 30 dni bez konieczności oczekiwania na zakończenie niejednokrotnie długotrwałego postępowania spadkowego w sądzie, a wartość świadczenia jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn” – dodaje.

Z produktu mogą skorzystać osoby między 18, a 75 rokiem życia, które za pośrednictwem strony internetowej MultiBanku wypełnią formularz deklaracji przystąpienia do Umowy Ubezpieczenia na życie i dożycie lub skorzystają z pomocy doradcy w Centrum Usług Finansowych MultiBanku.

– „Nowa oferta, która powstała dzięki współpracy i połączeniu doświadczeń ekspertów bankowych i ubezpieczeniowych, jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, które zapewnia naszym klientom zarówno dobrą inwestycję kapitału, jak i ochronę od utraty życia. Cieszę się, że dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę o kolejne, przyjazne klientom instrumenty finansowe” – mówi Wojciech Trybuszkiewicz, Dyrektor Departamentu Bancassurance w Grupie Generali.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu