Comarch wdraża projekt EDI w American Restaurants

Współpraca sieci restauracji American Restaurants z Comarch rozpoczęła się w połowie września 2008. Docelowo w projekcie weźmie udział 130 restauracji w Polsce.

We wrześniu zainicjowano testy komunikacji pomiędzy restauracją KFC Korona Wrocław a głównym dostawcą AmRest – firmą McLane Polska. Obecnie podłączane są kolejne restauracje i kolejni dostawcy.

Każda z restauracji wysyła zamówienia elektroniczne, których otrzymanie jest potwierdzane zwrotnym komunikatem elektronicznym. Dostawcy dodatkowo wysyłają katalogi produktów poprzez platformę ECOD, przekazując w ten sposób informacje o swoich produktach bezpośrednio do systemu AmRest. W planach dalszego rozwoju projektu jest wprowadzenie faktury elektronicznej, która w pełni miałaby zastąpić dokumenty papierowe.

– Docelowo roll-out projektu obejmie zasięgiem wszystkie kraje CEE, w których obecny jest AmRest. Już rozpoczęliśmy rozmowy z jednym z dostawców dotyczące pilotażowego uruchomienia EDI dla sieci Starbucks w Czechach. Ze względu na integrację platformy ECOD z systemem POS wykorzystywanym w restauracjach projekt wymaga od nas elastycznego i nieszablonowego podejścia. Finalnie planujemy podłączyć prawie 400 lokalizacji współpracujących z kilkudziesięcioma dostawcami w 6 krajach – mówi Marcin Warwas, Wiceprezes Comarch SA odpowiedzialny za Sektor Usługi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu