Budowa domu nie musi być finansowym wyzwaniem – ES Polska ma w swojej ofercie pożyczki krótkoterminowe na budowę domu jednorodzinnego

Trudności w uzyskaniu kredytu hipotecznego, wysoki kurs franka szwajcarskiego oraz mało optymistyczne prognozy rynku nieruchomości – sytuacja osób planujących kupno domu nie jest łatwa. Pogłębiająca się dekoniunktura gospodarcza sprawia, że obecnie największy problem stanowi finansowanie inwestycji. Chętnym do zamieszkania we własnym domu wychodzi naprzeciw inwestor zastępczy ES Polska. Firma oferuje pomoc w kredytowaniu inwestycji, a także w uzyskaniu pożyczek krótkoterminowych.

Podstawową usługą oferowaną przez ES Polska jest optymalne finansowanie budowy domu jednorodzinnego. Inwestor pomaga w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego. W ramach 10 programów finansowania ES Polska ma w swojej ofercie pożyczki krótkoterminowe. Zaciągane są głównie na zakup działki czy zastąpienie brakującego wkładu własnego. Unikalną cechą odróżniającą ofertę ES Polska od banków jest krótki czas oczekiwania na pożyczkę. Rozpatrzenie wniosku o przyznanie pożyczki krótkoterminowej w banku zajmuje nawet do jednego miesiąca. W przypadku ES Polska czas ten wynosi maksymalnie dwa tygodnie, choć zdarza się, że wniosek zostaje pozytywnie rozpatrzony nawet tego samego dnia.

Oprocentowanie pożyczek krótkoterminowych dostępnych w ofercie ES Polska nie różni się znacząco od tego oferowanego przez banki. „Okres spłaty oraz wysokość rat są indywidualnie ustalane z klientem, tak aby optymalnie dostosować je do możliwości finansowych zadłużonej osoby. Za przyznanie oraz rozpatrzenie wniosku o pożyczkę krótkoterminową ES Polska nie pobiera żadnej prowizji, nie stosuje też żadnych ukrytych opłat. Dzięki temu nasi klienci mogą nas obdarzyć pełnym zaufaniem” – powiedział Krzysztof Rutowicz, analityk finansowy ES Polska.

Współpracę z ES Polska mogą rozpocząć nawet te osoby, które nie posiadają żadnych oszczędności. W ramach programu „Zerowy wkład własny” udzielana jest pożyczka krótkoterminowa w wysokości 26 000 zł. Kwota ta zastępuje brakujący wkład własny i jest odliczana od całkowitej ceny domu. Warunkiem skorzystania z programu jest jednak posiadanie na własność działki budowlanej. ES Polska wychodzi naprzeciw także tym osobom, które nie posiadają działki. W ramach programu „Kredyt pod działkę” do czasu otrzymania kredytu hipotecznego udzielana jest pożyczka krótkoterminowa. „To idealne rozwiązanie dla osób, które w danym momencie nie posiadają środków na zakup działki, a nie chcą zwlekać z jej zakupem. Pożyczka udzielana jest bez poręczycieli, niepotrzebne jest też zabezpieczenie w postaci innej nieruchomości. Szczegóły oferty można poznać na osobistym spotkaniu z menedżerem projektu w jednym z oddziałów firmy” – wyjaśnia Krzysztof Rutowicz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu