Axel Springer Polska uruchamia serwis rekrutacyjny StepStone.pl

Axel Springer Polska poszerza portfolio serwisów z ofertami pracy. Wydawca uruchomił w kwietniu StepStone.pl – portal rekrutacyjny na licencji wiodącego dostawcy usług z sektora zarządzania kapitałem ludzkim w Europie. Serwis uzupełnia ofertę rekrutacyjną Axel Springer Polska, która obejmuje także Grupę Praca.info, sekcję Praca na stronach Dziennika.pl i Centrum Karier na Students.pl.

StepStone.pl to kolejne wspólne przedsięwzięcie grupy Axel Springer i StepStone ASA. Axel Springer posiada już 49,9 procent udziałów w spółkach StepStone Deutschland AG oraz StepStone Austria. Najnowszy serwis Axel Springer Polska korzysta z wieloletnich doświadczeń spółki StepStone, prowadzącej ponad 90 serwisów rekrutacyjnych, zarówno pod własną marką, jak również pod markami partnerów biznesowych, m.in. niemieckiego dziennika Die Welt. Produkty technologiczne StepStone używane są w ponad 16 tysiącach przedsiębiorstw na całym świecie, a firma posiada filie w Europie, Azji, Australii i obu Amerykach.

Serwis funkcjonuje na platformie technologicznej przygotowanej we współpracy z brytyjską spółką Madgex – wiodącym dostawcą oprogramowania dla portali rekrutacyjnych w Europie. Madgex prowadzi ponad 150 serwisów z ofertami pracy, a wśród jego klientów są firmy doradztwa personalnego, instytucje oraz korporacje medialne, m.in. News International, The Guardian Media Group, Trinity Mirror i Emap.

„StepStone i Madgex to marki rozpoznawalne przez firmy doradztwa personalnego na całym świecie. Ich doświadczenie i know-how to dla nas bardzo wartościowy kapitał” – mówi Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc ogłosić podjęcie współpracy z Axel Springer Polska. Współpraca pomiędzy StepStone a grupą Axel Springer w Niemczech i Austrii była przez ostatnie lata bardzo efektywna, dlatego wierzymy, że nowy projekt przyczyni się do dalszego rozwoju biznesowego naszych firm” – mówi Colin Tenwick, prezes zarządu StepStone ASA.

W 2008 roku z usług portali rekrutacyjnych StepStone skorzystało ponad 16 tysięcy pracodawców w całej Europie. Serwisy StepStone notowały kwartalnie ok. 27 milionów użytkowników, co zapewnia firmie drugą pozycję wśród portali z ofertami pracy w Europie*. Grupa Axel Springer – oprócz udziałów w StepStone Deutschland AG – posiada także 33,3 proc. akcji holdingu StepStone ASA notowanego na giełdach w Londynie i Oslo.

W serwisie StepStone.pl publikowane są w oferty pracy skierowane do specjalistów oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla. Ogłoszenia podzielone są na 25 kategorii branżowych. Użytkownik może ponadto selekcjonować oferty według regionu, typu stanowiska, rodzaju umowy oraz czasu pracy. Poruszanie się po serwisie ułatwia nowoczesny layout i przejrzysta nawigacja.

„Segment ogłoszeń rekrutacyjnych uważamy za bardzo interesujący i widzimy w nim duże możliwości biznesowe. Axel Springer Polska od dłuższego czasu aktywnie rozwija portfolio rekrutacyjne, czyli serwisy Praca.info i sekcje z ofertami pracy na Dzienniku.pl i Students.pl. Nowy portal uzupełnia naszą ofertę o światową i dobrze rozpoznawalną na rynku markę” – mówi Tomasz Krzywicki, szef Biura Reklamy Mediów Rekrutacyjnych, kilkudziesięcioosobowej struktury sprzedażowej w Axel Springer Polska wyspecjalizowanej w serwisach rekrutacyjnych.

Obecna oferta rekrutacyjna Axel Springer Polska obejmuje serwisy Grupy Praca.info (324 tys. użytkowników**), Centrum Karier w serwisie Students.pl, który notuje miesięcznie 107 tys. użytkowników**, a także sekcję Praca na Dziennik.pl – jednym z największych serwisów informacyjnych w Polsce gromadzącym 1,04 mln użytkowników**. Ofertę uzupełnia poniedziałkowy dodatek Praca do DZIENNIKA.

* źródło: Comscore, 2008
**źródło: real users, Megapanel PBI, styczeń 2009

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu