AKR, czyli aukcja komentująca rzeczywistość

„Ja myślę, że pan prezydent nie pije w plastiku alkoholu. Na pewno mogę to państwu powiedzieć.” Wyznanie Elżbiety Jakubiak na temat preferencji prezydenta Kaczyńskiego zainspirowało redakcję serwisu Guldeno.pl do niecodziennej akcji. W tym aukcyjnym serwisie internetowym zlicytowany zostanie zestaw szklanek do piwa. To prawdopodobnie pierwsza w polskim Internecie oficjalna aukcja, komentująca rzeczywistość.

Wypowiedź ex-minister sportu udzielona Radiu Zet wprawiła w konsternację rzesze Polaków, w tym i redakcję serwisu Guldeno.pl. Nie większą niż łyk żołądkowej gorzkiej w wykonaniu posła Palikota. Aby dać upust emocjom, związanym z wydarzeniami ostatnich dni, uruchomiona zostanie specjalna aukcja, której zadaniem jest komentarz tej sytuacji. Otóż na sprzedaż wystawione zostanie tzw. szkło, czyli „Zestaw opakowań szklanych z historią w tle”. Wszystko pod bardzo niealkoholowym brandem IKEA, gdyż jak wiadomo Szwecja nie jest przyjaznym krajem dla procentowych smakoszy.

Pikanterii aukcji dodaje fakt, iż ta odbędzie się – jak wszystkie licytacje na Guldeno.pl – w oparciu o mechanizm holenderski. Zatem licytujący będą deklarować coraz mniejsze kwoty, obniżając cenę wyjściową. Być może cena spadnie do 1 grosza. Kto wylicytuje ekologiczne i poza wszelkim podejrzeniem opakowania szklane? Odpowiedź jest prosta: ten, kto da mniej! Czy podzieli się zakupem z prezydentem? Czy raczej dokona publicznego potrzaskania tzw. szkła na znak protestu przeciwko politycznym prowokacjom sił wrogich? Redakcja Guldeno.pl nie omieszka poinformować.

Nazwa licytacji: Zestaw opakowań szklanych z historią w tle.

Opis produktu: Dla tych, którzy wolą w szkle. Zestaw okolicznościowych opakowań szklanych. Skutecznie zastępują nieekologiczny i bardzo podejrzany plastik. Nie od dziś wiadomo, że szkło doskonale chroni, zwłaszcza przed oskarżeniami. Co by o nich nie mówić, to na pewno dobrze się prez(yd)entują. Sześć smukłych sztuk pomaga w dobre zabawie. Rekomendowane dla wytrawnych smakoszy. Limitowana edycja sześciu szklanek z historią w tle do nabycia tylko na Guldeno.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu