Paweł Urbański wylądował już na Spitsbergenie i rozpoczyna zdobywanie szczytu…. Relacje można czytać na blip.pl

przez | 21/04/2009

„Wylądowaliśmy na Spitsbergenie. Była noc, -20 stopni, a jasno jak w dzien. Pogoda jest OK, ale zaczął padać śnieg” – pisze na Blipie Paweł Urbański.

pierwszy-spacerPaweł Urbański, 27-letni niewidomy alpinista-informatyk wylądował na Spitsbergenie w Norwegii. To początek jego dwutygodniowej wyjątkowej wyprawy, podczas której chce zdobyć szczyt o wysokości 1717 m n.p.m. Paweł, miłośnik nie tylko judo, ale również nowych technologii, rozpoczął jednocześnie relacjonowanie wyprawy w serwisie mikroblogowym Blip.pl na swoim profilu http://pawelurbanski.blip.pl/

Jak zapowiadał Paweł jeszcze na piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z Blip.pl, serwis mikroblogów pozwala mu na swobodne i szybkie informowanie. Paweł będzie starał się publikować, w zależności od warunków atmosferycznych, od dwóch do trzech wpisów dziennie. Można już przeczytać najnowsze wpisy na profilu Pawła na http://pawelurbanski.blip.pl/

Korona Ziemi – ja to widzę inaczej… – to autorski projekt Pawła Urbańskiego, mający na celu zdobycie przez niego siedmiu najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach Ziemi, (z Antarktydą włącznie), składających się na tzw. Koronę Ziemi.

Blip.pl to serwis mikroblogowy umożliwiający pisanie (blipowanie) w Internecie krótkich informacji tekstowych do 160 znaków, jak również publikowanie dźwięków, zdjęć i nagrań wideo z telefonów komórkowych – aby opublikować wiadomość wystarczy być w zasięgu sieci GSM lub Internetu. Wiadomość jest wówczas widoczna dla innych „blipowiczów”. Pozwala to na szybkie relacjonowanie w Internecie tego, co robi się w danej chwili.

http://pawelurbanski.blip.pl/

www.blip.pl