Elefanta.pl razem z ARBOnetwork

Pierwszy w Polsce serwis społecznie rekomendujący ulubione strony – Elefanta.pl – podpisał umowę z jedną z największych w naszym kraju sieci reklamy internetowej ARBOnetwork. Współpraca obejmuje sprzedaż powierzchni reklamowej w serwisie.

W celu zwiększenia przychodów reklamowych Elefanta.pl zmieniła sieć reklamową i dołączyła do jednej z najszybciej rozwijających się sieci reklamowych w Polsce – ARBOnetwork. Firma skupia ponad 500 serwisów m.in. MTV.pl, Winamp.pl, Dziennik.pl, KomputerSwiat.pl, Kobiety.pl, Grono.net, RadioZet.pl czy JoeMonster.org.

Serwis Elefanta.pl zdobywa coraz więcej użytkowników, stając się atrakcyjnym celem dla reklamodawców. Ich liczba w marcu 2009r. wzrosła do 486 tysięcy, oznacza to wzrost liczby użytkowników w I kwartale 2009r. o 20%. Tym samym średnia miesięczna z ostatnich pięciu miesięcy ukształtowała się na poziomie 426 tysięcy (według badania Gemius Traffic XI 2008 – III 2009).

Polscy internauci stają się coraz bardziej świadomymi użytkownikami sieci, stąd popularność serwisów typu Elefanta.pl ułatwiających dotarcie do najciekawszych i wartościowych treści internetowych, z pewnością będzie wzrastać – dodaje Wojciech Kałużny.

Przychody reklamowe zostaną zainwestowane w rozwój serwisu. Zmiany realizowane są w ramach długotrwałej strategii rozwoju sukcesywnie wprowadzanej od III kwartału 2008r. Dotychczas, w oparciu o uwagi i potrzeby użytkowników, zostały wdrożone ulepszenia w zakresie funkcjonalności i użyteczności serwisu m.in. na stronie głównej i podstronach, w pasku narzędzi – toolbarze, wprowadzono nowe kategorie i podkategorie. W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie zmian udoskonalających sposób oceniania ulubionych stron czy też rozpoczęcie dystrybucji spersonalizowanego newslettera.

W ofercie serwisu Elefanta.pl znalazły się popularne formy reklamy internetowej, jak Billboard, Skyscraper czy Toplayer. Ze względu na charakter witryny będziemy także poszukiwać niestandardowych możliwości dotarcia do jej użytkowników – mówi Wojciech Kałużny z sieci ARBOnetwork.

Sprostowanie

W komunikacie prasowym dotyczącym przyłączenia strony Elefanta.pl do sieci ARBOnetwork znalazła się nieprawdziwa informacja dotycząca współpracy ARBOnetwork z witrynami Dziennik.pl i KomputerSwiat.pl. Witryny te nie są obecne w porftolio sieci od lipca ub.r. Za nieporozumienie przepraszamy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu